Přívaly sněhu proti Fortuně:lize

První prosincový víkend udělal velký průvan do 17. kola Fortuna:ligy. S mrazivým počasím mohutně sněžilo a fotbalová hřiště dostala vysokou bílou pokrývku.  Ani úklid  sněhu a  vytápění hřišť neumožnilo sehrát šest utkání. Hrálo se jen v Olomouci a Pardubicích, kde pro zápas se Spartou připravili hrací plochu na výbornou. Zato na olomouckém stadiónu ležela sněhová pokrývka, za stálého sněžení  se hrálo na vyhovujícím terénu, na mnoha místech jako na oraništi. Je s podivem, že technický delegát  Vyskoužil a rozhodčí Kvitek vůbec uznali hřiště za  způsobilé!

Hodně vzruchu je mezi Slavií a Ligovou fotbalovou asociací. Slávisté se zlobí, proč vůbec museli jet  v sobotu až do noci do Zlína, aby přespali v hotelu a vzhledem,  k nezpůsobilému hřišti se vraceli  s  nepořízenou do Prahy. Podle  sobotních zpráv ze Zlína dali hřiště do pořádku  a proto   bylo oznámeno, že v neděli se může hrát. Po přívalu sněhu od časných nedělních hodin bylo všechno jinak. Nelze hrát, zněl verdikt!

 Krejčí se předvedl, dal oba góly Sparty

 Trenér Sparty Priske do zápasu v Pardubicích poslal tým, v němž ve srovnání se základní sestavou  s Betisem Sevilla bylo  osm změn. Proti takto pozměněné sestavě hostí drželi domácí hráči v prvním poločase krok. Po přestávce už to byla jiná sparťanská káva, když střídali Haraslína a Kuchtu,  o něco později Birmančevič  a na poslední čtvrthodinu ještě Kairena a  Zelenský. Nápor hostí po změně  stran  byl drtivý a  výsledkem druhý gól, jehož autorem byl stejně jako prvního, kapitán Krejčí. Po delší pauze zaviněné zraněním, ukázal své přednosti, má dobrý odhad, kdy může z obrany přejít do útoku a hlavně ve hře hlavou je nedostižný.

Slouží mladému pardubickému týmu ke cti, že vedoucí gól hostí je nezlomili z jednoho protiútoku, krátce před koncem, míč z kopačky  Mukwelleho  skončil  v síti brankáře  Vindahla.  Videorozhodčí, ale rozhodl s Varem, že byl střelec v ofsajdu. Na skóre 1:2 se tak už nic neměnilo, zůstaly jen bouřlivé protesty vyprodaného hlediště.

 Na takový zápas zapomenout

 Do titulku jsme dali slova  trenéra  Slovácka  Svědíka po zápase v  Olomouci. Na nesmírně obtížném, zasněženém terénu se nedal hrát dobrý fotbal. Hráči dávali pozor aby se nezranili, nicméně k jednomu těžšímu zranění došlo, domácí Navrátil se odbelhal z hřiště s poraněnými vazy. Hezkých momentů bylo poskrovnu, výjimkou byla pumelice prohlášeného slováckého střelce Havlíka, která skončila na břevně Digaňovy branky. A  krátce  před koncem prvního poločasu umístěná střela  Beneše, která dostala Sigmu do vedení. A zápas po proměněné penaltě hostujícího Daníčka, který vyrovnal na 1:1, mnoho fotbalu fanouškům už nepřinesl.

Zastavme se však u Daníčka,  exekurtra pokutového kopu. V dresu Slovácka jich proměnil 17.  A také si připomeneme slova  znechuceného olomouckého trenéra Jílka, který řekl, že na oraništi se fotbal nemá hrát, že až do jara bude trvat úprava poničeného trávníku. 

Výsledky 17. kola Fortuna: Liga

FK Pardubice – AC Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 26. Zlatohlávek – 19. a 65. Krejčí. Rozhodčí: D. Černý – Váňa, Antoníček.  ŽK: Vacek – Kuchta, Kairinen. Diváci: 4 620 (vyprodáno).

Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortiz, Icha – Vacek – Míšek (67. Tischler), Hlavatý, Solil (67. Donát), Patrák (62. Mukwelle) – Zlatohlávek (82. Brdička). Trenér: Kováč.

Sparta: Vindahl – Vitík, Vydra, Krejčí – Wiesner, Sadílek, Pavelka (74. Kairinen), Ryneš (83. Zelený) – Karabec (62. Birmančevič), Pešek (46. Haraslín) – Olatunji (46. Kuchta). Trenér: Priske.

SK Sigma Olomouc – 1.FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 42. Beneš – 59. Daníček z pen. Rozhodčí: Kvítek – Kubr, . Kvítek – Kubr, Černoevič. ŽK: Pospíšil, Ventúra, Saňák (asistent trenéra) – Doski, Valenta, Palinek (vedoucí týmu), Kohút. Diváci: 2228.

Olomouc: Digaňa – Vraštil, Beneš, Novák – Chvátal (86. Křišťál), Ventúra, Pospíšil, Zmrzlý – Breite, Zorvan (73. Zifčák) – Juliš (73. Fiala). Trenér: Jílek.

Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski (89. Kalabiška) – Trávník, Valenta (89. Mihálik) – Sinjavskij (68. Holzer), Havlík, Juroška (68. Kohút) – Cicilia (89. Petržela). Trenér: Svědík.

Čtsa, ph., kc., audio, foto: zdroj: www.sparta.cz, www.sigmaolomouc.cz