Sparta ještě musí o postup bojovat

Česká mužstva byla ve čtvrtečních evropských pohárových soutěžích stoprocentně úspěšná. Zatímco Plzeň měla před utkáním s  Balkani již postup ze skupiny zajištěný, Slavia vítězstvím v Tiraspolu už má také vystaráno. Pouze Sparta, která  po výborném týmovém výkonu, zpečetěným krásným gólem  Haraslína, potřebuje  v  posledním utkání skupiny  C  v Limasolu bodovat, nejlépe ziskem tří bodů.

Před Spartou je nyní Rangers o jeden bod výš a Betis  má dvoubodový náskok. Glasgowský tým ve čtvrtek v domácím prostředí s Limasolem  jen remizoval a připravil se o vedoucí pozici.  Sparťané budou 14. prosince  s  napětím sledovat duel  Betisu s Rangers. Skupina C  je ze všech  nejnapínavější až do posledního, šestého kola.

Trenér Brian Priske, TK po Zlínu:

Penalta rozhodla o vítězství Slavie!

Odvetný zápas Tiraspolu se Slavií se odehrával podle jiných not  než  duel  v Praze. Na stadiónu  v  Edenu slávisté dominovali a zvítězili  6:0, ale ve čtvrtek doslova v  hodině dvanácté zvítězili 3:2 až brankou z penalty, nařízené v pětiminutovém prodloužení za sražení  Provoda v  pokutovém území. Proměnil ji Tijani, který střídal autora  vedoucí branky  hostí Jurečku. Sotva prudká rána Tijaniho skončila  v  síti, rozhodl ukončil  utkání.

Domácí, především zásluhou afrických hráčů těžili z jejich rychlosti a důrazu, což prokázali poprvé těsně před  koncem  prvního poločasu, kdy Tovar vyskočil nejvíc a  vyrovnal  a především při druhé brance, kdy si pohráli s obranou Pražanů. Vedení 2:1 si  Tiraspol  udržel až do 78. minuty, kdy z trestného kopu, těsně za hranicí pokutového území,  Zafeiris perfektní střelou přes zeď vyrovnal. Když k to mu přidáme vítěznou penaltu tak o vítězství Slavie rozhodovaly , podobně  jako v lize proti Č.Budějovicím,  standartní situace.

Asistent trenéra Slavia Jaroslslav Köstel, trenér Ivo Zápotočný po Slavii:

Pro Plzeň typické: počtvrté 1:0

Ve skupině C Konferenční ligy je Viktoria Plzeň suverénní. V albánské Tiraně, kam byl její odvetný zápas proti Balkani přeložen pro nezpůsobilé  hřiště v  Kosovu,  trenér Koubek hodně improvizoval v sestavě. Náhradníci se mu odvděčili velmi dobrými výkony, platí to především o brankáři Baierovi a obránci Paluskovi.

Ačkoliv Balkani, v roli domácího mužstva, často útočilo, proti velmi dobře organizované obraně hostí  neuspělo.  A nakonec  nezabránili  Viktorii  ve  vítězství 1:0,  které bylo  v soutěži už čtvrté. Vítězný gól,  devět minut před koncem, vstřelil po  skrumáži před  Kolicihio  brankou nejvýše hlavičkující Šulc, který patřil k nejmenším hráčům na hřišti!.

Výsledky evropské kvalifikační utkání:

AC Sparta Praha – Real Betis Balompié 1:0 (0:0)

Branky: 54. Haraslín.  ŽK.: 38. Birmančević – 22. Ruibal, 70. Pezzella, 88. Miranda, 90. Rodriguéz. Rozhodčí: Nikola Dabanović, Vladan Todorović, Srđan Jovanovic, Miloš Bošković, Mario Zebec, Igor Pajac. Diváci: 18 095.

Sparta: Vindahl – Vitík, Panák, Krejčí – Preciado, Kairinen, Laci, Zelený – Birmančević (82. Sadílek), Kuchta (82. Olatunji), Haraslín (74. Pešek).

Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella, Roca, A. Vinícius (84. Miranda) – G. Rodríguez, Guardado (C) (84. José) – Diao (76. Henrique), Fékir (46. Isco), Ezalzúlí (70. A. Pérez) – Iglesias.

FC Sheriff Tiraspol – SK Slavia Praha 2:3 (1:1)

Branky: 19. Jurečka, 78. Zafeiris, 90. Tijani (pen.) – 45. Tovar, 56. Ngom Mbekeli. Rozhodčí: Ciochirca – Weiss, Obritzberger (RAK). ŽK: Apostolakis, Talal, Badolo, Artunduaga – Dumitescu, Tijani.

FC Sheriff Tirasol: Koval – Apostolakis, Tovar, Garananga, Artunduaga – Ngom Mbekeli, Ricardinho (74. Vinicius Paiva, 90. Vardar), Talal, Badolo, Fernandes – Luvannor (46. Ankeye).

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Ogbu, Bořil – Douděra, Zafeiris, Provod, Oscar, Dumitrescu (61. Wallem) – Jurečka (70. Chytil), van Buren (70. Tijani).

FC Balikani – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branky: 81. Šulc. Rozhodčí: Barbu – Marica, Busci (RUM). ŽK: 82. Manaj, 90+4. Halili – 44. Dweh.

FC Ballkani: Kolici – Thaqi, Jašanica, Dellova, Halili – Zyba, Kuč (C), Traši (89. Dulaj) – Gripši, Beriša (89. Ismajlgeci), Karrica (70. Manaj).

FC Viktoria Plzeň: Baier – Paluska, Hranáč, Dweh – Holík (78. Řezník), Bucha (90+1. Hejda), Kalvach (C), Sýkora (61. Hašek), J. Mosquera – Kliment (61. I. Traoré), Vlkanova (61. Šulc).