Prodej vstupenek na UEFA EURO 2024 pro české fanoušky začne v sobotu 2. prosince po losu základních skupin

30. 11. 2023

Systém pro prodej vstupenek na jednotlivé zápasy UEFA EURO 2024 pro české fanoušky se otevře v sobotu 2. prosince po rozlosování základních skupin. Největší šanci budou mít příznivci reprezentace, kteří o lístky zažádají přes Fotbalovou asociaci České republiky.

Národní tým se své soupeře i termíny zápasů dozví v sobotu 2. prosince, kdy v Hamburku od 18:00 proběhne slavnostní los.

Ještě ten samý den začne ve 22:00 na webu www.fotbal.cz registrace, prostřednictvím které budou moci čeští fanoušci deklarovat zájem o vstupenky na jednotlivé zápasy české reprezentace. Formulář bude dostupný do středy 6. prosince 22:00 a odkaz na něj po spuštění registrace najdete například přímo v tomto článku.

Přehledný návod na nákup vstupenky krok za krokem je umístěný ve spodní části tohoto článku.

Každý zájemce bude muset vyplnit pouze jméno, e-mailovou adresu a informaci, z jakého kraje bude cestovat (FAČR ve spolupráci s Českými drahami počítá s vypravením zvláštních fanouškovských vlaků; tato informace tedy pomůže s plánovaním těchto vlakových speciálů).

Pokud bude zájem fanoušků o lístky větší než nabídka, proběhne loterie. Není proto podstatné, kdy se zájemci o vstupenky zaregistrují, a nemusí se tak přihlašovat hned v prvních minutách po zpřístupnění formuláře. Každý žadatel má stejnou šanci na úspěch bez ohledu na to, kdy bude jeho žádost podána.

Ve čtvrtek 7. prosince a v pátek 8. prosince rozešle FAČR všem úspěšným žadatelům unikátní kód UEFA. Ten bude platit na konkrétní zápas a umožní zakoupit až čtyři vstupenky na dané utkání.

Samotný prodej už bude probíhat pouze na webu UEFA, nikoliv přes FAČR. Po registraci v rámci Ticket Portalu UEFA a po zadání unikátního kódu UEFA budou moci fanoušci zakoupit vstupenky na konkrétní utkání. Kód bude nutné uplatnit do pátku 15. prosince do 17:00, kdy prodej končí.

Vstupenky se budou prodávat ve čtyřech cenových kategoriích za 30, 60, 150 a 200 eur. Pro fanoušky bude k dispozici nejvíc vstupenek v nejlevnější úrovni, kterou UEFA nazývá Fans First – tyto vstupenky budou na většině stadionů znamenat místa za brankami.

Jak mají postupovat neúspěšní žadatelé o vstupenky

FAČR bude informovat také žadatele, kteří v loterii neuspějí. Ti se budou moci zapojit ještě do druhého kola, a to přímo v rámci Ticket Portalu UEFA. Po registraci na tomto portálu a deklarování zájmu o konkrétní zápasy UEFA bude tato druhá loterie probíhat v lednu (tuto loterii bude provádět přímo UEFA). Soutěžit se bude o vstupenky, které se nevykoupí v rámci hlavního prodeje po registraci přes fotbal.cz. Zapojit se do této části prodeje vstupenek bude možné do 15. prosince do 17:00.

FAČR doporučuje zapojit se do této druhé loterie pouze v případě, že žadatel neuspěje v prvním kole po registraci na www.fotbal.cz, což bude vědět nejpozději 8. prosince. Poté bude zbývat ještě celý týden, než se prodejní okno uzavře.

Prosincová vlna prodeje je určená pro fanoušky týmů, které se na UEFA EURO 2024 kvalifikovaly. Tedy včetně české reprezentace.

Důležité otázky a odpovědi

UEFA na svých internetových stránkách umístila FAQ, tedy oddíl s nejdůležitějšími otázkami a odpověďmi ohledně prodeje vstupenek.

UEFA zároveň připomíná všem fanouškům, aby vstupenky nakupovali pouze prostřednictvím oficiální platformy UEFA, a eliminovali tak riziko získání neplatných nebo podvodných lístků.

Platforma pro další přeprodej vstupenek bude k dispozici na jaře 2024. Fanouškům umožní bezpečný nákup a prodej vstupenek od jiných fanoušků prostřednictvím oficiálního prodejního kanálu UEFA.

UEFA EURO 2024 se bude konat od 14. června do 14. července v deseti německých městech: Berlíně, Kolíně nad Rýnem, Mnichově, Frankfurtu, Hamburku, Dortmundu, Lipsku, Gelsenkirchenu, Stuttgartu a Düsseldorfu.

Chci vstupenku na zápas české reprezentace na UEFA EURO 2024. Jak mám postupovat krok za krokem?

1. Kdykoliv od soboty 2. prosince 22:00 do středy 6. prosince 22:00 vyplním internetový formulář na webu fotbal.cz. V něm budu deklarovat, o jaký zápas nebo jaké zápasy českého týmu mám zájem.

2. Pokud bude zájem fanoušků nižší než nabídka, dostanu ve čtvrtek 7. prosince nebo v pátek 8. prosince unikátní kód UEFA včetně podrobných informací, jak mám postupovat dál.

3. Pokud bude zájem fanoušků vyšší než nabídka, proběhne los. FAČR bude o výsledku loterie každého přihlášeného fanouška informovat, těm úspěšným zároveň zašle už zmíněný unikátní kód UEFA včetně podrobných informací, jak mám postupovat dál.

4. Pokud získám unikátní kód UEFA na konkrétní zápas, zaregistruji se na Ticket Portalu UEFA a následně zakoupím až čtyři vstupenky proti tomuto kódu, který mi nákup lístku umožní. Registraci na Ticket Portalu UEFA a nákup vstupenky je nutné dokončit do 15. prosince do 17:00.

5. Pokud unikátní kód UEFA nezískám, o čemž mě FAČR bude informovat do pátku 8. prosince, zaregistruji se na Ticket Portalu UEFA (www.euro2024.com/tickets) a následně se zapojím do druhé loterie. Tento krok je nutné učinit do 15. prosince do 17:00. Následně proběhne v průběhu ledna los, který bude provádět UEFA, a soutěžit se v něm bude o zbylé vstupenky v rámci kvóty určené pro české fanoušky.

6. Pokud mám otázky nebo nejasnosti, mohu všechny potřebné informace najít na webu www.euro2024.com/tickets, kde přibudou i podrobnosti v češtině určené speciálně pro české fanoušky, případně se mohu obrátit na e-mail vstupenkyME@fotbal.cz.

SOUVISEJÍCÍ

REPREZENTACE

Reprezentace do 15 let v odvetě s Maďarskem remizovala 1:1

30. 11. 2023ŽENY

Ženy do 19 let vyhrály v Maďarsku

29. 11. 2023REPREZENTACE

Reprezentace do 15 let porazila Maďarsko 2:0

28. 11. 2023

Petr Šedivý 
Ředitel Oddělení komunikace a PR