Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 30. 11. 2023

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

• Kryštof Daněk (FK Pardubice)

• Filip Prebsl (FC Slovan Liberec)

2.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání funkcionáři za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

• Radoslav Látal (FK Jablonec)

3.Disciplinární komise potrestala kustoda týmu FK Mladá Boleslav pana Václava Štěpána za pohoršující, urážlivé a ponižující chování vůči delegovaným osobám v utkání proti FC Slovan Liberec zákazem výkonu všech funkcí na 2 soutěžní utkání a peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.

4.Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k opakovanému přerušení utkání a vhazování předmětů na hrací plochu vedoucí k pozdnímu zahájení utkání) v utkání 15. kola F:L proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 150 tisíc korun a podmínečným uzavřením sektorů D3 a D4 na 1 soutěžní utkání se zkušební dobou v délce trvání dvou měsíců.

5.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků, výtržnosti fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání 15. kola F:L proti FC Baník Ostrava peněžitou pokutou ve výši 300 tisíc korun.

Komentář předsedy DK Richarda Bačka: Utkání v Ostravě bylo poznamenáno hned několika výraznými incidenty v sektorech fanoušků. A to jak domácích, tak hostů, kteří závažným způsobem poškodili Městský stadion ve Vítkovicích.

Disciplinární komise LFA proto na základě předložených důkazů přistoupila k trestům. Spartě udělila pokutu ve výši 300 tisíc korun zejména kvůli chování fanoušků, kteří se podruhé během několika týdnů provinili založením požáru na sociálním zařízení stadionu, který toalety silně poškodil. Zároveň s tím došlo k napadení jednoho z hasičů, což Disciplinární komise považuje za naprosto nepřijatelné.

Baník za chování vlastních příznivců, kteří mohutným použitím pyrotechniky hned dvakrát přerušili průběh utkání na několik minut a také zaházením hřiště konfetami posunuli začátek utkání, dostal trest ve výši 150 tisíc korun. Disciplinární komise se navíc rozhodla, že ostravskému celku podmínečně na 1 utkání se zkušební dobou dvou měsíců uzavře sektory D3 a D4. Důvodem je, že incident v utkání se Spartou nebyl ojedinělý. Naopak se ze strany ostravských příznivců jedná o recidivu, která se v podobné formě objevila v sezoně už poněkolikáté.

6.Disciplinární komise potrestala klub FC Hradec Králové za porušení povinností pořadatele (vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 15. kola F:L proti FC Slovan Liberec peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

7.Disciplinární komise potrestala klub FC Zlín za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky na hostujícího hráče) v utkání 15. kola F:L proti FK Jablonec peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

8.Disciplinární komise udělila trest důtky hráči FK Jablonec panu Alexisovi Ericovi

Alegue Elandimu za nesportovní chování v utkání 15. kola F:L proti FC Zlín.

9.Disciplinární komise potrestala generálního sekretáře a sportovního ředitele SK Dynamo České Budějovice pana Milana Čadka za neoprávněný vstup do prostoru hřiště v rozporu s pravidly uvedenými v Rozpisu celostátních soutěží LFA 2023/24 v utkání 15. kola F:L proti FK Teplice peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.

10.Disciplinární komise potrestala klub Slovan Velvary za porušení povinností pořadatele (výtržnosti fanoušků – polití rozhodčích pivem při odchodu z hrací plochy) v utkání 4. kola Mol Cupu proti Slezský FC Opava peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.

11.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a výtržnosti fanoušků) v utkání 16. kola F:L proti FC Zlín.

12.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 16. kola F:L proti SK Dynamo České Budějovice.

13.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Mladá Boleslav za nesportovní chování fanoušků (poškození zařízení stadionu) v utkání 16. kola F:L proti FC Slovan Liberec.

14.Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 7. 12. 2023 od 13:30 hodin v Praze.

Pavel Jahoda, Ředitel komunikace a PR