16. kolo Slovácko se vyšvihlo na třetí místo

O víkendu začala  odvetná část Fortuna:ligy, nazývaná jarní. Ovšem o víkendu se hrálo 16. kolo za zimních podmínek. Sníh se proháněl nad hřišti,  nejvíc v Liberci a v Karviné, kde  během přestávky   se strhla vánice, že zápas  musel být na 20 minut přerušen. A na zasněženém hřišti fotbal trpěl!

Jedině Sparta doma stoprocentní

Jestliže v 15.kole, po němž byla reprezentační přestávka, se víc dařilo hostům, tentokrát byli úspěšní domácí týmy, které pětkrát zvítězily, dvakrát remizovaly a jedině Olomouc si odvezla tři body z Karviné. Zatímco postavení pražských“S“ je  na prvních dvou místech stabilní, třetí příčka je   často  v pohybu. Nyní, po vítězství nad Ostravou, patří Slovácku, které v posledních čtyřech kolech prokázalo dobrou výkonnost se skórem 7:2 a ziskem osmi bodů.

Jediná Sparta od začátku soutěže  na domácím hřišti vyhrála všechny zápasy. Z osmi zápasů   na Letné má  skóre 25:4. O pět bodů méně na svém stadiónu v Edenu získala Slavie, která remizovala se Spartou a prohrála jedině s Plzní. Tedy s týmem, který v Evropské konferenční lize  ve své skupině panuje, ale ve Fortuně:lize  ztrácí jeden bod za druhým, naposled v Hradci Králové.

Slávisté zvítězili v Fortuna Areny nad Českými Budějovicemi 2:1. Utkání zahájili ve vyprodaném stadionu za účasti 16 620 diváků, po sedmi minutách hry skóroval Václav Jurečka, vítězný gól vsítil ve druhém poločase Mojmír Chytil.

Do utkání proti Jihočechům nastoupil v obranné trojici a s kapitánskou páskou na ruce Jan Bořil. Další čtyři změny oproti duelu v Olomouci, Tomáš Vlček do středu pole se vrátil Jakub Hromada. V útoku se snažil skórovat Mojmír Chytil s Mickem van Burene, který si zapsal svůj 100. ligový start za Slavii.

Co zaujalo o víkendu

Utkání na hradeckém stadiónu mělo vyjímečnou událost, v evropských soutěžích vyjímečnou. Hradecký tým vedl 70letý Václav Kotal a plzeňskou Viktorii 71letý Miroslav Koubek!  A v kuloárech se hovoří o tom, že  Koubek je  mezi pěti kandidáty na trenéra českého reprezentačního mužstva.

V  osmi zápasech  16. kola padlo celkem 18 gólů a na třetině z nich se podíleli po dvou brankáchi tři hráči. Byli to Birmančevič ze Sparty, Juliš z Olomouce a  Kratochvíl z Jablonce, který při vítězném gólu se zranil na hlavě. Nelze nepoznamenat, že Juliš, pokud byl ve Spartě, tak  střelecky nezářil, nyní je s osmi brankami v čele nejlepších střelců soutěže.

Velmi důstojně oslavil svůj 300. zápas Havlík v dresu Slovácka.  Na stadiónu v Uherském Hradišti fanoušci bouřili nadšením při jeho gólu, kterým dostal  domácí  tým do vedení 1:0. Téměř z hranice pokutového uzemí napálil do sítě ostravského Letáčka míč, který skončil přímo  v rohu šibenice. Bude to zřejmě gól 16. kola, a může figurovat i na gól soutěže.

Slovácko se vyšvihlo na třetí místo

Jestliže v 15.kole, po němž byla reprezentační přestávka, se víc dařilo hostům, tentokrát byli úspěšní domácí týmy, které pětkrát zvítězily, dvakrát remizovaly a jedině Olomouc si odvezla tři body z Karviné. Zatímco postavení oplně“S“ je  ny prvních dvou místech stabilní, třetí příčka je často  v pohybu. Nyní, po vítězství nad Ostravou, patří Slovácku, které v posledních čtyřech kolech prokázalo dobrou výkonnost se skórem 7:2 a  ziskem osmi bodů

Jediná Sparta od začátku soutěže na domácím hřišti vyhrála všechny zápasy. Z osmi zápasů na Letné má skóre 25:4. O pět bodů méně na svém stadiónu v Edenu získala Slavie, která remizovala se Spartou a prohrála jedině s Plzní. Tedy s týmem, který v Evropské konferenční lize  ve své skupině panuje, ale ve Fortuně:lize  ztrácí jeden bod za druhým, naposled v Hradci Králové.

Utkání na hradeckém stadiónu mělo vyjímečnou událost, v evropských soutěžích vyjímečnou. Hradecký tým vedl 70letý Václav Kotal a plzeňskou Viktorii 71letý Miroslav Koubek!  A v kuloárech se hovoří o tom, že Koubek je  mezi  pěti kandidáty na trenéra českého reprezentačního mužstva.

V osmi zápasech 16. kola padlo celkem 18 gólů a na osmi z nich se podíleli po dvou brankách čtyři hráči. Byli to Birmančevič ze Sparty, Juliš z Olomouce, Ghali z Liberce a Kratochvíl  z  Jablonce, který se při vítězném gólu zranil na hlavě. Nelze nepoznamenat, že Juliš, pokud byl ve Spartě, tak   střelecky nezářil, nyní je s osmi brankami v čele nejlepších střelců prvoligové soutěže.

Velmi důstojně oslavil svůj 300. zápas Havlík v dresu Slovácka.  Na stadiónu v Uherském Hradišti fanoušci bouřili nadšením při jeho gólu, kterým dostal domácí tým do vedení 1:0. Téměř z hranice pokutového území napálil do sítě ostravského Letáčka míč, který skončil přímo v rohu šibenice. Bude to zřejmě gól 16.kola, a může figurovat i na gól soutěže.

Výsledky 16. kola Fortuna Liga:

AC Sparta Praha – FC Zlín 2:0 (2:0)

Branky: 3. a 40. Birmančevič. Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Hrabovský. ŽK: Černín (Zlín). Diváci: 16.877.

Sparta: Vindahl – Vitík (62. Krejčí), Panák, Sörensen – Wiesner, Kairinen (72. Laci), Sadílek, Zelený – Birmančevič (79. Pešek), Haraslín (62. Karabec) – Kuchta (72. Olatunji). Trenér: Priske.

Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Pidro – Janetzký (60. Slončík), Tkáč (76. Žák) – Fantiš (76. Reiter), Bužek (84. Simerský), Bartošák (60. Dramé) – Vukadinovič. Trenér: Červenka.

SK Slavia Praha – SK Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Branky: 7. Jurečka, 72. Chytil – 20. Adediran. Rozhodčí: Kvítek – Kubr, Kříž. ŽK. Zápotočný (trenér), Šigut, Adediran. Diváci: 16620.

Slavia: Mandous – Vlček, Ogbu, Bořil – Tomič (60. Masopust), Ševčík (90.+3 Oscar), Hromada (46. Zafeiris), Wallem – Jurečka, Van Buren (60. Provod) – Chytil (77. Schranz). Trenér: Trpišovský.

Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Hubínek – Šigut (64. Osmančík), Hellebrand, Alli (78. Skalák) – Adediran (85. V. Hora). Trenér: Zápotočný.

1.FC Slovácko – FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 30. Havlík, 71. Cicilia. Rozhodčí: Černý – Caletka, Antoníček. ŽK: Cicilia (Slovácko). Diváci: 6632.

Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski (74. Holzer) – Trávník (82. Hofmann), Valenta – Petržela (63. Sinjavskij), Havlík, P. Juroška (74. Kalabiška) – Cicilia (82. Vecheta). Trenér: Svědík.

Ostrava: Letáček – Ndefe (72. Kaloč), Frydrych, Pojezný, Kpozo – Boula, Rigo (72. J. Juroška) – Buchta (82. Madleňák), Kubala, Šín (62. Klíma) – Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 7. a 46. Juliš. Rozhodčí: Klíma – Podaný, Dobrovolný. ŽK: Čavoš, Ayaosi, Jarábek (trenér) – Chvátal, Navrátil. Diváci: 1714.

Karviná: Holec – Čurma (46. Ayaosi), Krčík (56. Ezeh), Bederka, Fleišman – Traoré, Čavoš (71. Žák) – Iván (78. Papalelé), Budínský, Memič – Akinyemi (46. Doležal). Trenér: Jarábek.

Olomouc: Digaňa – Vraštil, Beneš, Novák – Chvátal (90. Křišťál), Ventúra (76. Pospíšil), Breite, Zmrzlý – Dele (61. Navrátil), Zorvan (90. Langer) – Juliš (76. Zifčák). Trenér: Jílek.

FK Jablonec – FK Pardubice 2:1 (1:1)

Branky: 37. a 75. Kratochvíl – 12. Zlatohlávek. Rozhodčí: Volek – Paták, Dohnálek. ŽK: Hurtado, Látal (trenér) – Patrák, Ortiz, Daněk, Solil. Diváci: 1411.

Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado – Pleštil (65. Jovovič), Kratochvíl (79. Hübschman), Martinec, Čanturišvili – Černák – Krulich (65. Houska), Alégué (90.+2 Slávik). Trenér: Látal.

Pardubice: Budinský – Mareš, Halinský, Ortiz, Tischler – Vacek (84. Donát) – Daněk (84. Černý), Hlavatý, Solil, Patrák (76. Pikul) – Zlatohlávek (76. Mukwelle). Trenér: Kováč.

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 7. a 70. Ghali – 10. Pulkrab. Rozhodčí: Rouček – Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Prebsl, Mikula, Čech (trenér brankářů) – Sakala. Diváci: 1415.

Liberec: Bačkovský – Prebsl, Chaluš, Mikula – Ghali (90.+1 Fukala), Žambůrek, Červ, Preisler – Frýdek (62. Horský) – Kulenovič (90.+1 Purzitidis), Tupta (82. Rabušic). Trenér: Kozel.

Boleslav: Trmal – Kostka (86. Šimek), Suchý, Karafiát, Suchomel – Matějovský (80. Ladra), Sakala (86. Kubista) – Kušej, Mareček, Solomon (62. Jawo) – Pulkrab (62. Hilál). Trenér: Kulič.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 20. Chaloupek – 87. Kozák. Rozhodčí: Petřík – Váňa, Vodrážka. ŽK: Knapík – Dostál, Kadlec. Diváci: 2639.

Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, Mičevič – Hronek, Jukl, Havelka (66. Křišťan), Radosta – Trubač – Jásir (77. Cykalo), Vachoušek (66. Gning). Trenér: Frťala.

Bohemians: Jedlička – Dostál (56. Kadlec), Köstl (75. Kozák), Hůlka, Hybš (83. Mužík) – Smrž, Hrubý – Beran (46. Kovařík), Prekop, Hála – Puškáč (56. Matoušek). Trenér: Veselý.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 11. Leibl – 73. Cadu. Rozhodčí: Berka – Vlček, Pečenka. ŽK: Horák, Kodeš, Harazim, Poštulka (trenér brankářů) – Bucha, Šulc, Hejda, Mosquera. Diváci: 7818.

Hradec: Bajza – Klíma, Ševčík, Leibl (87. Čech), Horák – Kodeš – Čmelík (67. Harazim), Kučera, Pudhorocký (72. Šašinka), Pilař (87. Juliš) – Vašulín. Trenér: Kotal.

Plzeň: Staněk – Kopic (64. Mosquera), Hranáč, Hejda, Cadu – Bucha, Traoré – Sýkora (46. Kliment), Šulc, Vlkanova (46. Dweh) – Chorý. Trenér: Koubek.