V reprezentační pauze jsme dobře potrénovali

Utkání 16. kola ročníku 2023-24 FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav, se hraje v sobotu 25. listopadu 2023 od 15 hodin na hřišti libereckého stadionu U Nisy.

Kompletní program 16. kola FORTUNA:LIGY ročníku 2023-24

Sobota 25. listopadu od 15 hodin FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav

Sobota 25. listopadu od 15 hodin MFK Karviná – SK Sigma Olomouc

Sobota 25. listopadu od 15 hodin FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň

Sobota 25. listopadu od 15 hodin FK Teplice – Bohemians Praha 1905

Sobota 25. listopadu od 18 hodin SK Slavia Praha – SK Dynamo České Budějovice

Neděle 26. listopadu od 15 hodin FK Jablonec – FK Pardubice

Neděle 26. listopadu od 15 hodin 1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava

Neděle 26. listopadu od 18 hodin AC Sparta Praha – FK Zlín

FK Mladá Boleslav – trenér Marek Kulič a Ondřej Karafiát před utkáním v Liberci

„V reprezentační pauze jsme dobře potrénovali, z nepovedeného utkání MOL Cupu se poučili a věřím, že se to pozitivně projeví v sobotním náročném ligovém utkání, v kterém chceme bodovat,“ prohlásil mladoboleslavský trenér Marek Kulič. „Do Liberce jedeme pro ligové body. Uvědomujeme si, že nás nečeká nic jednoduchého na těžkém terénu a v nepříjemném počasí, ale chceme soupeři oplatit vyřazení z českého poháru,“ potvrdil trenérovo odhodlání mladoboleslavský stoper Ondřej Karafiát.

FK Mladá Boleslav – prvoligová bilance s Libercem

Podzim 2004 Boleslav – Liberec 0:1 (Pospíšil)

Jaro 2005      Liberec – Boleslav 1:3 (Došek – Pecka, Sedláček, Vaculík)

Podzim 2005 Boleslav – Liberec 2:4 (Vít, Švejdík – Hodúr , Došek, Pudil, Holenda)

Jaro 2006      Liberec – Boleslav 2:3 (Matula, Abraham – Kulič 3)

Podzim 2006 Liberec – Boleslav 1:1 (Bílek – Abraham)

Jaro 2007      Boleslav – Liberec 4:0 (Kysela 2, Kopic, Holub)

Podzim 2007 Boleslav – Liberec 0:2 (Bílek, Nezmar)

Jaro 2008      Liberec – Boleslav 1:2 (Kerič – Řezníček, Táborský)
Podzim 2008 Liberec – Boleslav 3:3 (Kerič, Frejlach, Gebreselassie – Kalina, Papadopulos, Kysela)

Jaro 2009      Boleslav – Liberec 1:4 (Papadopulos – Nezmar 2, Papoušek, Mach vlastní)

Podzim 2009 Boleslav – Liberec 4:1 (Pecka 2, Kulič, Procházka – Nezmar)

Podzim 2009 Liberec – Boleslav 3:0 (Nezmar, Kerič, Bosančič)

Podzim 2010 Boleslav – Liberec 3:1 (Chramosta, Procházka, Kulič – Štajner)

Jaro 2011      Liberec – Boleslav 4:0 (Dočkal, Breznaník, Nezmar, Vácha)

Podzim 2011 Boleslav – Liberec 1:4 (Kulič – Štajner 2, Polák, Šural)

Jaro 2012      Liberec – Boleslav 2:1 (Gebreselassie, Bosančič – Kúdela)

Podzim 2012 Liberec – Boleslav 2:0 (Delarge, Vácha)

Jaro 2013       Boleslav – Liberec 2:3 (Nešpor, Sivrič – Rabušic 2, Štajner)

Podzim 2013 Boleslav – Liberec 4:0 (Chramosta, Fabián, Štajner, Kysela)

Jaro 2014       Liberec – Boleslav 2:2 (Pavelka, Marek Jarolím – David Jarolím, Nešpor)

Podzim 2014 Liberec – Boleslav 0:0

Jaro 2015       Boleslav – Liberec 1:1 (Ščuk – Luckassen)

Podzim 2015 Liberec – Boleslav 4:2 (Šural, Bakoš, Bartošák, Švejdík – Magera, Skalák)

Jaro 2016       Boleslav – Liberec 2:2 (Rada 2 – Breite, Pulkrab)

Podzim 2016 Boleslav – Liberec 3:0 (Chramosta 3)

Jaro 2017       Liberec – Boleslav 4:0 (Baroš 2, Kerbr, Potočný)

Podzim 2017 Boleslav – Liberec 0:3 (Graiciar 2, Havelka)

Jaro 2018       Liberec – Boleslav 1:0 (Pulkrab)

Podzim 2018 Liberec – Boleslav 1:0 (Oršula)

Jaro 2019       Boleslav – Liberec 1:2 (Přikryl – Potočný, Malinský)

Podzim 2019 Boleslav – Liberec 1:3 (Budínský – Musa 2, Potočný)

Jaro 2020       Liberec – Boleslav 2:2 (Kuchta, Tataev vlastní – Jiří Klíma, Budínský)

Jaro 2020 (nadstavba) Liberec – Boleslav 2:0 (Pešek, Mara)

Podzim 2020 Liberec – Boleslav 3:0 (Hromada, Tataev vlastní, Rondič)

Jaro 2021       Boleslav – Liberec 0:1 (Sadílek)

Podzim 2021 Liberec – Boleslav 2:1 (Yusuf , Tupta – Douděra)

Jaro 2022       Boleslav – Liberec 3:3 (Ewerton 2, Hlavatý – Matoušek 2, Rondič)                                                                                                               

Podzim 2022 Liberec – Boleslav 1:3 (Van Buren – Matějovský, Ladra, Stránský)

Jaro 2023       Boleslav – Liberec 4:0 (Jawo 2, Ladra, Fulnek)

Podzim 2023 Boleslav – Liberec 2:2 (Pulkrab, Suchý – Chaluš, Kulenovič)

FK Mladá Boleslav – zajímavosti

V krátkém období necelých čtyř kalendářních měsíců se boleslavští s libereckými fotbalisty střetnou již potřetí. Poprvé v aktuální podzimní sezóně utkání druhého ligového kola v poslední červencové neděli hrané v mladoboleslavské Lokotrans Aréně skončilo remízou 2:2. Podruhé v říjnovém osmifinále českého poháru Liberec doma gólem v přesčasové třetí minutě vyhrál 1:0.

Ve čtyřiceti dosud sehraných vzájemných ligových střetnutí (včetně nadstavby o Evropu v květnu 2020) se z výhry radovali Boleslavští desetkrát a Liberečtí jedenadvacetkrát. Nerozhodně skončilo devět zápasů a z nich pouze jeden zcela bez gólů. Celkové skóre 78:61 je příznivé pro Liberec.

Boleslav v Liberci z dvaceti střetnutí vyhrála pouze čtyři, naposledy se jí to povedlo před čtrnácti měsíci v sobotu 17. září 2022. Bez vítěze skončilo pět utkání a jedenáct Boleslav v Liberci prohrála. Souhrnné skóre devatenácti zápasů je 41:23 v liberecký prospěch.

Ve čtrnácti dosavadních ligových zápasech ročníku 2023-24 jedenatřicet gólů FK Mladá Boleslav dalo jedenáct různých střelců: 6 – Vasil Kušej, Daniel Mareček, 5 – Lamin Jawo, 3 – Abdulla Yusuf Helal, 2 – Dominik Kostka, Marek Matějovský, Matěj Pulkrab, Marek Suchý, 1 – Ondřej Karafiát, John Solomon, Martin Suchomel.

Žlutými kartami bylo v ročníku 2023-24 napomínaných čtrnáct hráčů, jeden brankář a jeden trenér FK Mladá Boleslav: 4 – Matěj Pulkrab, 3 – Marek Matějovský, 2 – Andrej Kadlec, Ondřej Karafiát, Vasil Kušej, Tomáš Ladra, Martin Suchomel, Marek Suchý, Matouš Trmal (brankář), 1 – Lamin Jawo, Dominik Kostka, Florent Gregoire Poulolo, Benson Sakala, John Solomon, David Šimek a navíc asistent trenéra Pavel Medynský.

Vyloučení v ročníku 2023-24 byli už čtyři hráči FK Mladá Boleslav: Ondřej Karafiát po druhé ŽK (trest na 1 soutěžní zápas), Dominik Kostka za faul (trest na 2 soutěžní zápasy), Matěj Pulkrab za faul (trest na 2 soutěžní zápasy), Benson Sakala za faul (trest na 8 a po odvolání snížen na 6 soutěžních zápasů).

V aktuálním ročníku české pohárové soutěže MOL Cup 2023-24 skončila Mladá Boleslav v osmifinále. Ze druhého do třetího kola postoupila přes třetiligové Ústí nad Labem 4:2 (Lukáš Mašek 2 a Daniel Mareček 2). Ze třetího kola do osmifinále postoupila přes druholigový Prostějov 4:2 (Abdulla Yusuf Helal 2, Florent Gregoire Poulolo, Matěj Pulkrab). V osmifinále prohrála v Liberci 0:1 gólem v nastavené třetí minutě.

V letní přípravě 2023 mladoboleslavští fotbalisté ze šesti utkání tři vyhráli (Táborsko 3:2, Liberec 2:0, Poznaň 1:0), dvě remizovali (Dukla Praha 4:4, Crakovia 1:1) a jedno prohráli (Vlašim 2:3). Na třinácti gólech se podílelo sedm střelců: 4 – Daniel Mareček, 3 – Lamin Jawo, 2 – Abdulla Yusuf Helal, 1 –Tomáš Ladra, Lukáš Mašek, Matěj Pulkrab, Vojtěch Stránský.

Pohár starosty města Benátky nad Jizerou – Memoriál Jaroslava Krále získal tým FK Mladá Boleslav v 10. ročníku tohoto letního turnaje (23.-24.6.2023) po výhrách nad Táborskem 3:2 a Libercem 2:0.  

FK Mladá Boleslav – program letní přípravy 2023

pátek 23. června (v Benátkách n. J.): FK Mladá Boleslav – FC Silon Táborsko 3:2

sobota 24. června (v Benátkách n. J.): FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 2:0

sobota 1. července: FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 4:4
sobota 8. července: FK Mladá Boleslav – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:3

úterý 11. července (Opalenica v Polsku): MKS Crakovia – FK Mladá Boleslav 1:1
pátek 14. července (Grodzisk v Polsku): Warta Poznaň – FK Mladá Boleslav 0:1

FK Mladá Boleslav – soutěžní program léto a podzim 2023
neděle 23. července 1. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 3:1

neděle 30. července 2. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 2:2

sobota 5. srpna 3. ligové kolo: MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 1:2

neděle 13. srpna 4. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:1

sobota 19. srpna 5. ligové kolo: 1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:2

středa 30. srpna 2. kolo MOL Cup: FK Mladá Boleslav – FC Viagem Ústí nad Labem 4:2

sobota 2. září 7. ligové kolo: FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 2:0

sobota 16. září 8. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 5:1

sobota 23. září 9. ligové kolo: SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 1:2

úterý 26. září 3. kolo MOL Cup: FK Mladá Boleslav – 1. SK Prostějov 4:2

neděle 1. října 10. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 2:1

sobota 7. října 11. ligové kolo: SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 4:0

středa 11. října přátelské utkání: RB Lipsko – FK Mladá Boleslav 2:4

sobota 21. října 12. ligové kolo: FC Zlín – FK Mladá Boleslav 5:9

neděle 29. října 13. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 3:1

středa 1. listopadu osmifinále českého poháru: FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 1:0

sobota 4. listopadu 14. ligové kolo: FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:0

sobota 11. listopadu 15. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 1:0

sobota 25. listopadu 16. ligové kolo: FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav

sobota 2. prosince 17. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – MFK Karviná

středa 6. prosince dohrávané 6. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň

neděle 10. prosince 18. ligové kolo: SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav

sobota 16. prosince 19. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko

FK Mladá Boleslav – program zimní přípravy 2024
Středa 10. ledna Tipsport liga: FK Mladá Boleslav – FK Teplice

Středa 17. ledna Tipsport liga: FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf

Sobota 20. ledna Tipsport liga: FK Mladá Boleslav – MFK Chrudim

Další se připravuje …

FK Mladá Boleslav – soutěžní program zima a jaro 2024
sobota 10. února 20. ligové kolo: FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav

sobota 17. února 21. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava

sobota 24. února 22. ligové kolo: FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav

sobota 2. března 23. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice

sobota 9. března 24. ligové kolo: Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav

sobota 16. března 25. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc

reprezentační přestávka

sobota 30. března 26. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FC Zlín

sobota 6. dubna 27. ligové kolo: AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav

sobota 13. dubna 28. ligové kolo: FK Mladá Boleslav – FK Teplice

sobota 20. dubna 29. ligové kolo: FK Pardubice – FK Mladá Boleslav

sobota 27. dubna 30. ligové kolo: FK Jablonec – FK Mladá Boleslav

sobota 4. května utkání v nadstavbových skupinách

sobota 11. května utkání v nadstavbových skupinách

středa 15. května utkání v nadstavbových skupinách

sobota 18. května utkání v nadstavbových skupinách

sobota 25. května utkání v nadstavbových skupinách

FK Mladá Boleslav – hráčský kádr pro podzim 2023
Brankáři

  1 Matouš Trmal (2.10.1998) v A týmu FK MB od 6.7.2023

33 Jan Šeda (17.12.1985) v A týmu FK MB od 1.7.2005 do 30.8.2014, od 1.1.2015 do 30.6.2017 a od 1.1.2018 (odchovanec)

99 Petr Mikulec (5.4.1999) v A týmu FK MB od 1.4. 2017 do 30.6.2021 a od 1.1.2022  (odchovanec)

Obránci

  2 Martin Suchomel (11.9.2002) v A týmu FK MB od 3.1.2023 – hostování ze Sparty

  4 David Šimek (15.2.1998) v A týmu FK MB od 1. 8. 2020

14 Tomáš Král (26.10.2004) v A týmu FK MB od 1.7.2023 (odchovanec)

15 Mykola Yarosh (22.5.2001) v A týmu FK MB od 1.7. 2023 (ukrajinská národnost)

17 Marek Suchý (24.3.1988) v A týmu FK MB od 1.7.2021

26 Andrej Kadlec (2.2.1996) v A týmů FK MB od 1.7. 2023 (slovenská národnost)

31 Dominik Kostka (4.5.1996) v A týmu FK MB od 1.7.2023

44 Ondřej Karafiát (1.12.1994) v A týmu FK MB od 1.7.2021

84 Florent Gregoire Poulolo (2.1.1997) v A týmu FK MB od 7.7.2023 (francouzská národnost)

Záložníci

  5 Benson Sakala (12.9.1996) v A týmu FK MB od 1.7.2023 (zambijská národnost)

  6 Ladislav Kodad (23.4.1998) v A týmu FK MB od 1.7.2023

  7 Patrik Žitný (21.1.1999) v A týmu FK MB od 26.7.2022

  8 Marek Matějovský (20.12.1981) v A týmu FK MB od 1.7.1999 do 6.4. 2001, od 31.1.2003 do 10.1.2008 a od 8.9.2016 (odchovanec)
11 Jakub Fulnek (18.4.1994) v A týmu FK MB od 1.1.2019 do 30.6.2021 a od 1.7.2022 

20 John Solomon (8.8.2001) v A týmu FK MB od 8.8.2023 (nigerijská národnost)

27 Vojtěch Kubista (19.3.1993) v A týmu FK MB od 22.8.2022

28 Lukáš Mašek (8.5.2004) v A týmu FK MB od 1.7.2019 (odchovanec)

30 Daniel Mareček (30.5.1998) v A týmu FK MB od 15.7.2022

Útočníci

  9 Abdulla Yusuf Helal (12.6.1993) v A týmu FK MB od 20.6.2023 (bahrajnská národnost)

10 Tomáš Ladra (24.4.1997) v A týmu FK MB od 1.1. do 29.7.2016, od 1.1.2018 do 3.8.2020 a od 1.1.2021 (odchovanec)

18 Matěj Pulkrab (23.5.1997) v A týmu FK MB od 1.7.2023

23 Vasil Kušej (24.5.2000) v A týmu FK MB od 1.1.2023

29 Matyáš Vojta (26.2.2004) v A týmu FK MB od 1.1.2023

32 Lamin Jawo (15.3.1995) v A týmu FK MB od 1.1.2023 (gambijská národnost)

FK Mladá Boleslav – realizační tým pro podzim 2023

Hlavní trenér prvoligového mužstva
:

Marek Kulič (1975) u mužstva FK MB od 25.2.2021

Asistenti:

Pavel Medynský (1964) u mužstva FK MB od 24.2.2022

Jiří Malík (1971) u mužstva FK MB od 15.6.2016 do 31.12. 2017 a od 27.2.2018 do 7.12. 2020 a od 24.2.2022

Tomáš Pupkay (1991) u mužstva FK MB od 24.2.2022

Videoanalytik:

Adam Průša (1998) u mužstva od 1.6.2023

Lékaři:

MUDr. Lívia Juríková (1982) u mužstva FK MB od 1.8.2019

MUDr. Ján Baláž (1987) u mužstva FK MB od 1.8.2019

Fyzioterapeut:

Roman Bojda (1989) u mužstva FK MB od 1.7.2022

Masér:

Jan Skoupý (1981) u mužstva FK MB od 18.5.2011 do 31.12.2020 a od 1.6.2023

Kustod:

Václav Štěpán (1975) u mužstva FK MB od 1.1.2017

Vedoucí mužstva:

Marek Křovák (1977) u mužstva FK MB od 1.6.2023

FK Mladá Boleslav – změny hráčského kádru v létě 2023

Příchody a návraty
(v závorce hráčův rok narození)

Martin Suchomel (2002) pokračuje hostování z AC Sparta Praha

Dominik Kostka (1996) přestup z FK Pardubice

Florent Gregoire Poulolo (1997) přestup po skončení smlouvy z SK Sigma Olomouc

Abdalláh Yusuf Helal (1993) přestup po skončení smlouvy z indonéského Persija Jakarta

Ladislav Kodad (1998) přestup z FK Teplice

Matěj Pulkrab (1997) přestup z německého SV Sandhausen

Andrej Kadlec (1996) přestup z polského Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Matouš Trmal (1998) přestup z portugalského Vitória Guimaraes

Benson Sakala (1996) přestup z FK Příbram

Mykola Yarosh (2001) přestup ze slovenského ŠTK Šamorin

John Solomon (2001) přestup z FC Sellier&Bellot Vlašim

David Kořán (2003) z juniorského družstva FK Mladá Boleslav B

Denis Kaulfus (2004) z dorosteneckého družstva FK Mladá Boleslav U19

Tomáš Král (2004) z dorosteneckého družstva FK Mladá Boleslav U19

Odchody (v závorce hráčův rok narození)

Milan Škoda (1986) konec smlouvy – staronové angažmá v SK Slavia Praha

Jiří Skalák (1992) konec smlouvy – nové angažmá v SK Dynamo České Budějovice

Vojtěch Stránský (2003) hostování v FK Varnsdorf

Denis Darmovzal (2000) po půlročním hostování přestup do FK Pardubice

Ladislav Krobot (2001) po půlročním hostování přestup do FK Pardubice

Hasan Jahič po hostování přestup do FK Příbram

Kryštof Lichtenberg (2002) po skončení hostování v Chlumci n.C. hostování v FK Most

Jáchym Šerák (2001) přestup do MFK Chrudim

Ubong Mosese Ekpai (1995) konec hostování z SK Slavia Praha

Michal Tomič (1999) konec hostování z SK Slavia Praha

Samuel Dancák (1998) hostování v FC Hradec Králové

Radek Látal (1997) přestup do 1. SK Prostějov

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR