České asociace univerzitního sportu odmění medailisty ze Světových univerzitních her 2023

Slavnostní ceremoniál s předáváním ocenění České asociace univerzitního sportu úspěšným studentům-sportovcům, medailistům z letošních světových univerzitních her Lake Placid 2023 a Chengdu 2021 proběhne 19. prosince 2023 od 13 hodin v reprezentačních prostorách Rektorátu ČVUT v Praze.

Ocenění ČAUS získá všech 56 medailistů, kteří na Zimních univerzitních hrách „Lake Placid 2023“ v USA a Letních světových univerzitních hrách „Chengdu 2021“ v Číně vybojovali pro českou výpravu celkem 24 medailí.

„Medailové výsledky univerzitních sportovců na letošních FISU Světových univerzitních hrách se zapsaly do historie jako jedny z nejlepších! Celková bilance dvaceti čtyř medailí z obou akcí je dokladem vysokého standardu a úrovně českého univerzitního sportu,“ zhodnotila výsledky obou výprav předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.

Účast zatím potvrdili sjezdař Jan Zabystřan, biatlonisté Tereza Jandová a Jakub Kocián, veslařka Anna Šantrůčková, atletka Eliška Martínková, střelecké sourozenecké duo Pavel a Veronika Schejbalovi, gymnastka Dominika Ponížilová, rychlobruslařka Veronika Antošová a další.

„Letošní úspěchy v individuálních sportech byly korunovány bronzovou medailí hokejového univerzitního týmu žen a pomyslnou třešničkou na dortu byla zlatá medaile basketbalového týmu mužů, který předčil díky svému týmovému pojetí a bojovnosti všechny favority s hvězdnými individualitami a ve finále porazil výborně hrající Brazílii,“ dodala Ertlová.

Medailisté ZSUH 2023 Lake Placid

ZLATO 
1ZabystřanJansjezdové lyžování, slalom Česká zemědělská univerzita v Praze
2sjezdové lyžování, obří slalom 
3sjezdové lyžování, super-G 
4KociánJakubbiatlon, štafety smíšených dvojicČeská zemědělská univerzita v Praze
5JandováTerezaMasarykova univerzita
6OtcovskáKristýnabiatlon, závod s hromadným startemUniverzita Karlova
STŘÍBRO 
1ŽeravaJakubsnowboard cross Univerzita Karlova
BRONZ
1JandováTerezabiatlon, závod na 12,5 km Masarykova univerzita
2JandováTerezabiatlon, sprint 7,5 km Masarykova univerzita
3ZabystřanJansjezdové lyžování, alpská kombinace Česká zemědělská univerzita v Praze
4AntošováVeronikarychlobruslení, 1500 m Masarykova univerzita
5BřeskýVojtěchfreestyle lyžování, Big Air VOŠ MILLS
6BláhováKristýnalední hokej ženyVŠ zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžběty
7ErbenováMagdalenaRensselaer Polytechnic Institute
8ExnerováMartinaTrinity College
9HabartováDenisaVŠ zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžběty
10HalounováAlexandraZápadočeská univerzita v Plzni
11HalounováSandraZápadočeská univerzita v Plzni
12HanzlíkováAdélaČeské vysoké učení technické v Praze
13HrůšováBarboraČeská zemědělská univerzita v Praze
14ChladováViktorieUniverzita Pardubice
15JandováDenisaSaint Louis University
16JandušíkováKláraColby College
17JůzkováAdélaUniverzita Karlova
18KosinováKarolínaZápadočeská univerzita v Plzni
19MartinůZuzanaUniverzita Karlova
20MaškováMartinaVysoká škola ekonomie a managementu
21MazancováTerezaUniverzita Karlova
22PátkováKristýnaUniversity of Vermont
23PatočkováBarboraUniverzita Karlova
24PejšováDanielaUniverzita Palackého v Olomouci
25PetřekováKateřinaUniverzita Palackého v Olomouci
26ŠkorpíkováPatricieUniverzita Palackého v Olomouci
27TopolskáTerezaUniverzita Hradec Králové
28ZechovskáKateřinaUniverzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Medailisté LSUH 2021 Chengdu

ZLATO
1ZídekJanbasketbal mužiPepperdine University
2BurdaMatějUniverzita Pardubice
3FuxaFrantišekČeská zemědělská univerzita
4JansaTomášMasarykova univerzita
5KovářLubošVysoká škola ekonomie a managementu
6NoumerosNikolaosFrancis Marion University
7NovákPavelUniverzita Karlova
8SamouraPatrickInternational University of Applied Science
9SvobodaMartinJihočeská univerzita v Českých Budějovicích
10SýkoraVojtěchUniverzita Karlova
11VlkDaliborČeská zemědělská univerzita
12VyroubalMarekČeská zemědělská univerzita
13StráskýVilématletika – desetibojMasarykova univerzita
14ŠantrůčkováAnnaveslování – skif ženyUniverzita Karlova
15RampulaMatějsportovní střelba – 25 m RPZápadočeská univerzita v Plzni
STŘÍBRO
1MartínkováEliškaatletika – 20 km rychlochůzeUniverzita Karlova
2SchejbalPavelsportovní střelba – VzPi mixZápadočeská univerzita v Plzni
3SchejbalováVeronikaVyšší odborná škola Plzeň
4JermářJantenis – muži čtyřhraOstravská univerzita
5SklenkaVictor AndresIdaho State University
BRONZ
1MalíkováBarboraatletika – 400 mVirginia Polytechnic Institute and State University
2SchejbalPavelsportovní střelba – 10 m VzPiZápadočeská univerzita v Plzni
3PřívratskýJiřísportovní střelba – LM 3×40Západočeská univerzita v Plzni
4BlažíčkováVeronikasportovní střelba – družstvo žen SM 3×40Západočeská univerzita v Plzni
5KarasováSáraUniversity of Alaska Fairbanks
6ŠtefánkováKateřinaVŠB-TUO
7PonížilováDominikasportovní gymnastika – přeskokUniverzita Tomáše Bati ve Zlíně
     

Eliška Klučinová se po 10 letech dočká medaile z Univerziády v Kazani

Eliška Klučinová získá dodatečně bronz za soutěž v sedmiboji na Univerziádě v Kazani v roce 2013. Bývalá atletka již dávno dokončila své studium a uzavřela také sportovní kariéru. Medaili ji po deseti letech předá předsedkyně České asociace univerzitního sportu Ivana Ertlová v rámci slavnostního ceremoniálu oceňování úspěšných akademických sportovců, který proběhne 19. prosince 2023 v Praze na rektorátu ČVUT.

Česká rekordmanka a olympionička Eliška Klučinová se ještě jako studentka FTVS UK zúčastnila s akademickou výpravou ČAUS Univerziády v Kazani 2013. V sedmiboji skončila na nepopulární čtvrté příčce za první ruskou závodnicí Tatyanou Chernovovou, druhou Lotyškou Laurou Ikauniecovou a třetí Maďarkou Gyorgyi Zsivoczky-Farkasovou. Po dodatečné diskvalifikaci ruské závodnice za doping FISU aktualizovalo výsledky a místo „bramborového umístění“ doplní bohatou sbírku české atletky další cenný kov.

České asociace univerzitního sportu odmění medailisty ze Světových univerzitních her 2023

Slavnostní ceremoniál s předáváním ocenění České asociace univerzitního sportu úspěšným studentům-sportovcům, medailistům z letošních světových univerzitních her Lake Placid 2023 a Chengdu 2021 proběhne 19. prosince 2023 od 13 hodin v reprezentačních prostorách Rektorátu ČVUT v Praze.

Ocenění ČAUS získá všech 56 medailistů, kteří na Zimních univerzitních hrách „Lake Placid 2023“ v USA a Letních světových univerzitních hrách „Chengdu 2021“ v Číně vybojovali pro českou výpravu celkem 24 medailí.

„Medailové výsledky univerzitních sportovců na letošních FISU Světových univerzitních hrách se zapsaly do historie jako jedny z nejlepších! Celková bilance dvaceti čtyř medailí z obou akcí je dokladem vysokého standardu a úrovně českého univerzitního sportu,“ zhodnotila výsledky obou výprav předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.

Účast zatím potvrdili sjezdař Jan Zabystřan, biatlonisté Tereza Jandová a Jakub Kocián, veslařka Anna Šantrůčková, atletka Eliška Martínková, střelecké sourozenecké duo Pavel a Veronika Schejbalovi, gymnastka Dominika Ponížilová, rychlobruslařka Veronika Antošová a další.

„Letošní úspěchy v individuálních sportech byly korunovány bronzovou medailí hokejového univerzitního týmu žen a pomyslnou třešničkou na dortu byla zlatá medaile basketbalového týmu mužů, který předčil díky svému týmovému pojetí a bojovnosti všechny favority s hvězdnými individualitami a ve finále porazil výborně hrající Brazílii,“ dodala Ertlová.

Medailisté ZSUH 2023 Lake Placid

ZLATO

1. Zabystřan Jan sjezdové lyžování, slalom Česká zemědělská univerzita v Praze

2. sjezdové lyžování, obří slalom       

3. sjezdové lyžování, super-G              

4. Kocián Jakub  biatlon, štafety smíšených dvojic  Česká zemědělská univerzita v Praze

5.  Jandová  Tereza  Masarykova univerzita

6.  Otcovská  Kristýna biatlon, závod s hromadným startem  Univerzita Karlova

STŘÍBRO

1.Žerava  Jakub  snowboard cross  Univerzita Karlova

BRONZ

1.  Jandová  Tereza  biatlon, závod na 12,5 km  Masarykova univerzita

2.  Jandová  Tereza  biatlon, sprint 7,5 km  Masarykova univerzita

3.  Zabystřan  Jan  sjezdové lyžování, alpská kombinace  Česká zemědělská univerzita v Praze

4.  Antošová  Veronika  rychlobruslení, 1500 m  Masarykova univerzita

5.  Břeský  Vojtěch  freestyle lyžování, Big Air  VOŠ MILLS

6.  Bláhová  Kristýna  lední hokej ženy  VŠ zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžběty

7. Erbenová  Magdalena  Rensselaer Polytechnic Institute

8.  Exnerová Martina  Trinity College

9.  Habartová  Denisa  VŠ zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžběty

10. Halounová              Alexandra  Západočeská univerzita v Plzni

11. Halounová              Sandra  Západočeská univerzita v Plzni

12. Hanzlíková              Adéla  České vysoké učení technické v Praze

13. Hrůšová  Barbora  Česká zemědělská univerzita v Praze

14. Chladová  Viktorie  Univerzita Pardubice

15. Jandová  Denisa  Saint Louis University

16. Jandušíková  Klára  Colby College

17. Jůzková  Adéla  Univerzita Karlova

18. Kosinová  Karolína  Západočeská univerzita v Plzni

19. Martinů  Zuzana  Univerzita Karlova

20. Mašková  Martina  Vysoká škola ekonomie a managementu

21. Mazancová  Tereza  Univerzita Karlova

22. Pátková  Kristýna                University of Vermont

23. Patočková Barbora  Univerzita Karlova

24. Pejšová  Daniela  Univerzita Palackého v Olomouci

25. Petřeková  Kateřina  Univerzita Palackého v Olomouci

26. Škorpíková              Patricie  Univerzita Palackého v Olomouci

27. Topolská  Tereza  Univerzita Hradec Králové

28. Zechovská  Kateřina  Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Medailisté LSUH 2021 Chengdu

ZLATO

1.           Zídek    Jan  basketbal muž  Pepperdine University

2.           Burda  Matěj  Univerzita Pardubice

3.           Fuxa     František  Česká zemědělská univerzita

4.           Jansa   Tomáš  Masarykova univerzita

5.           Kovář   Luboš  Vysoká škola ekonomie a managementu

6.           Noumeros  Nikolaos  Francis Marion University

7.           Novák  Pavel  Univerzita Karlova

8.           Samoura  Patrick  International University of Applied Science

9.           Svoboda  Martin  Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

10.        Sýkora Vojtěch  Univerzita Karlova

11.        Vlk  Dalibor  Česká zemědělská univerzita

12.        Vyroubal  Marek  Česká zemědělská univerzita

13.        Stráský  Vilém  atletika – desetiboj    Masarykova univerzita

14.        Strejčková  Anna  veslování – skif ženy  Univerzita Karlova

15.        Rampula  Matěj  sportovní střelba – 25 m RP  Západočeská univerzita v Plzni

STŘÍBRO

1.           Martínková Eliška  atletika – 20 km rychlochůze  Univerzita Karlova

2.           Schejbal  Pavel  sportovní střelba – VzPi mix              Západočeská univerzita v Plzni

3.           Schejbalová  Veronika  Vyšší odborná škola Plzeň

4.           Jermář Jan  tenis – muži čtyřhra  Ostravská univerzita

5.           Sklenka  Victor Andres  Idaho State University

BRONZ

1.        Malíková  Barbora  atletika – 400 m    Virginia Polytechnic Institute and State University

2.       Schejbal Pavel sportovní střelba – 10 m VzPi   Západočeská univerzita v Plzni

3.       Přívratský  Jiří  sportovní střelba – LM 3×40  Západočeská univerzita v Plzni

4.      Blažíčková  Veronika  sportovní střelba – družstvo žen SM 3×40  Západočeská univerzita v Plzni

5.       Karasová  Sára  University of Alaska Fairbanks

6.      Štefánková   Kateřina  VŠB-TUO

7.      Ponížilová  Dominika  sportovní gymnastika – přeskok  Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Bc. Martin Boška, Mediální tým České asociace univerzitního sportu