LFA zná nabídky do tendrů na audiovizuální práva

Ligová fotbalová asociace vyhodnotila nabídky podané do výběrových řízení na vybraná audiovizuální práva pro FORTUNA:LIGU a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU pro následujících pět sezon a stanovila jejich pořadí. Český profesionální fotbal na jejich základě může získat ročně přes 430 milionů korun. Konečné rozhodnutí o uzavření smluv s vítěznými uchazeči učiní Ligové grémium, které se uskuteční v Praze 28. listopadu.

Ligová fotbalová asociace zároveň pokračuje v přípravě na prodej televizních a streamingových práv pro účely kurzového sázení pro zahraniční trh.

Současný tendr na poskytnutí audiovizuálních práv pro domácí trh byl rozdělen do tří samostatných soutěží. Subjekty usilovaly o práva na televizní vysílání první ligy, tedy FORTUNA:LIGY, pro území České republiky a Slovenska, o práva na televizní vysílání druhé ligy, tedy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, pro území České republiky a o práva na streaming utkání první ligy, tedy FORTUNA:LIGY, pro účely kurzového sázení na území České republiky.

Všech tří soutěží, které proběhly dvoukolově, se zúčastnilo hned několik subjektů, jež vyjádřily zájem práva získat. O vítězi rozhodovalo jediné kritérium, a to cena.

Nejvyšší nabídku na televizní práva FORTUNA:LIGY podal zájemce O2 TV, který vysílal domácí nejvyšší soutěž v posledních pěti sezonách. Vysílatel bude nově povinen mimo jiné zajistit u všech utkání systém VAR včetně technologie tzv. kalibrované čáry pro posouzení ofsajdových situací.

K velké změně dojde také v rámci možnosti propagace F:L a F:NL, jelikož jak liga samotná, tak i jednotlivé kluby budou mít nově možnost v rámci prezentace pracovat přímo se záběry ze hry na svých webech a sociálních sítích, což přispěje ještě k většímu zájmu o český profesionální fotbal.

Nejvyšší nabídku v soutěži o exkluzivní práva pro streaming utkání FORTUNA:LIGY pro účely kurzového sázení zaslal zájemce Betano – KAIZEN GAMING CZ LIMITED. Na práva pro FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU nabídl nejlepší podmínky Pragosport.

O uzavření smluv s vítězi jednotlivých soutěží výběrového řízení na vybraná audiovizuální práv bude s konečnou platností rozhodovat Ligové grémium LFA na svém nejbližším zasedání, které proběhne 28. listopadu v Praze. Za předpokladu schválení, všechny tři subjekty získají práva na následujících pět sezon počínaje ročníkem 2024/25 a konče ročníkem 2028/29.

Pavel Jahoda, Ředitel komunikace a PR