Česká fotbalová reprezentace bude bojovat

Česká fotbalová reprezentace odehraje závěrečné dva zápasy, kvalifikace o postup na EURO 2024 v Německu proti Polsku (17. listopadu ve Varšavě) a Moldavsku (20. listopadu v Olomouci). Premiérovou pozvánku dostali od trenéra Jaroslava Šilhavého, útočníci Tomáš Chorý a Vasil Kušej. Informoval trenér národního týmu a Pešír na tiskové konferenci.  

Česko má v kvalifikační skupině druhé místo a případný postup. Ale podmínkou je, zvítězit v obou utkání a opět po osmé účast na evropském šampionátu.

„Postup na EURO 2024, má jediný postupový cíl v zápasech proti Polsku a Moldavsku. Jsem přesvědčen, že každý hráč národního týmu, odvede herní maximu, zejména splnění důležitého cíle,“ uvedl manažer reprezentace Tomáš Pešír.

V posledních dvou zápasech v listopadu 2023, bude chybět několik opor. Zdravotní potíže má například Jiří Pavlenka, Patrik Schick a velice důležitý hráč Ladislav Krejčí.

Do utkání pravděpodobně nastoupí do základní sestavy, útočníci Vasil Kušej a Tomáš Chorý. Na první reprezentační start čeká Matěj Kovář a Martin Vitík, kteří se s národním týmem připravovali v říjnu.

„Vasila Kušeje a Tomáše Chorého jsme hodně sledovali. Takže Jsme přesvědčení, že si účast do reprezentace zaslouží, zároveň budou, možná v obou zápasech pro naše národní mužstvo velmi platní,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

Národní tým se může v obou zápasech spolehnout na výraznou podporu fanoušků. Ve Varšavě bude  přibližně  dva tisíce českých příznivců, dokonce FAČR ve spolupráci s Českými drahami  zařídil  speciální vlak Puma Express, který příznivce fotbalu po utkání odveze zpátky do Prahy. Druhé kvalifikační utkání proti Moldavsku se odehraje po třech dnech v Olomouci, které bude určitě vyprodané. Prodej vstupenek v Ticketportal,  lze získat v pátek 10. listopadu,  poslední desítky z nevyzvednutých blokací nebo rezervací.

Česká reprezentace má sraz v pondělí 13. listopadu v Praze, bude se připravovat až do středečního odletu do Polska. První utkání odehraje proti domácímu celku v pátek 17. listopadu. Druhé utkání letošního roku, odehraje národní tým 20. listopadu proti Moldavsku v Olomouci.

TK trenér Českého národního týmu Jaroslav Šilhavý:

Nominace české reprezentace na zápasy v Polsku a Moldavskem:

Brankáři:            Starty/branky

Matěj Kovář (Bayer 04 Leverkusen) 0/0

Aleš Mandous (SK Slavia Praha) 4/0

Jindřich Staněk (FC Viktoria Plzeň) 6/0

Obránci:             Starty/branky

Jakub Brabec (Aris Soluň)  40/2

Vladimír Coufal (West Ham United FC) 39/1

David Douděra (SK Slavia Praha)  4/0

Tomáš Holeš (SK Slavia Praha)  24/2

David Jurásek (SL Benfica)  5/0

Patrizio Stronati (Puskás Akadémia FC) 4/1

Martin Vitík (AC Sparta Praha)  0/0

Záložníci:           Starty/branky

Václav Černý (VfL Wolfsburg) 15/5

Alex Král (1. FC Union Berlín) 37/2

Ondřej Lingr (Feyenoord Rotterdam)  9/0

Lukáš Masopust (SK Slavia Praha) 33/2

Lukáš Provod (SK Slavia Praha)  14/2

Lukáš Sadílek (AC Sparta Praha) 3/0

Michal Sadílek (FC Twente)  19/1

Tomáš Souček (West Ham United FC)  64/10

Útočníci:            Starty/branky

Adam Hložek (Bayer 04 Leverkusen)  27/2

Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň)  0/0

Mojmír Chytil (SK Slavia Praha) 9/4

Jan Kuchta (AC Sparta Praha)  19/2

Vasil Kušej (FK Mladá Boleslav) 0/0

Náhradníci:

Brankáři: Václav Hladký (Ipswich Town FC), Tomáš Koubek (FC Augsburg), Jiří Pavlenka (SV Werder Brémy), Matouš Trmal (FK Mladá Boleslav).

Obránci: Martin Frýdek (FC Luzern), Adam Gabriel (FC Midtjylland), Robin Hranáč (FC Viktoria Plzeň), Václav Jemelka (FC Viktoria Plzeň), Tomáš Kalas (FC Schalke 04), Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha), Aleš Matějů (Palermo FC), Filip Panák (AC Sparta Praha), Tomáš Vlček (SK Slavia Praha), Tomáš Wiesner (AC Sparta Praha), Jaroslav Zelený (AC Sparta Praha), David Zima (FC Turín).

Záložníci: Pavel Bucha (FC Viktoria Plzeň), Jakub Jankto (Cagliari Calcio), Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň), Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň), Jakub Pešek (AC Sparta Praha), Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň).

Útočníci: Tomáš Čvančara (Borussia Mönchengladbach), Václav Jurečka (SK Slavia Praha), Tomáš Pekhart (Legia Varšava).

ČTSA, kc, audio, foto.