Golf News 30. října 2023

 

Golfový vtip týdne: Pravidla se musí dodržovat

„Slyšel jsem, že jsi dostal v klubu pokutu za to, že jsi trefil hozenou devítkou svou ženu,“ povídá Jim.
„Stálo mně to 100 dolarů. Vícekrát už podobnou chybu neudělám,“ smutně pokýval Ralph.
„To je hezké, že tak dbáte v klubu na etiketu a chování k ženám,“ dodává Jim.

Celý článek…
DP World Tour: Välimäki zvládl rozehrávku a slaví

SavFinský golfista Sami Välimäki vybojoval na Qatar Masters svůj druhý titul na nejprestižnější evropské sérii, když v rozehrávce udolal Španěla Jorge Campilla. Oba přitom na druhé devítce předváděli napínavou bitvu s vyvrcholením na závěrečných dvou jamkách.

Celý článek…
 
Sára Kousková vyhrála prestižní týmovou soutěž Aramco Team Series v Rijádu

kouskova-aramco-750Sára Kousková zvítězila na turnaji Ladies European Tour v Rijádu na prestižním finále týmové soutěže Aramco Team Series. Společně se svými spoluhráčkami, Španělkou Carlotou Cigandou, Italkou Alexandrou Fanali a domácí amatérkou LJ Khalid, nechali za sebou světovou konkurenci v čele se světovou jedničkou Lilií Vu, Australankou Minjee Lee nebo českou profesionálkou Klárou Spilkovou. Sára Kousková si připsala také nejlepší individuální výsledek z českých hráček, když na turnaji v Riyadh Golf Clubu brala 23.místo.

Celý článek…
Morikawu proháněl Horikawa, pak sdílel letadlo s vítězkou na LPGA

horikawa-750„Museli jsme to prostě zlomit. Zkoušeli jsme všechno, hodiny jsme analyzovali můj švih a hledali, kde je chyba, šli jsme opravdu do hloubky.“ Může to znít jako slova golfisty, který se v minulých měsících či letech propadl o několik výkonnostních pater níž a bojoval o holou existenci na PGA Tour, ve skutečnosti ale tyhle výroky patří Collinu Morikawovi – tedy hráči, který se dva roky téměř nepřetržitě pohybuje v elitní dvacítce světového žebříčku.

Celý článek…
Jak často hrajete golf? Tenhle borec stihl 450 kol za 287 dní!

koenig-750Kolik kol golfu odehrajete za rok? Ať je to jen několik rund, které spočítáte na prstech obou rukou, nebo třeba i pár desítek, či dokonce více než stovka, nejspíš se ani v nejmenším nepřiblížíte Američanu Patricku Koenigovi, který se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů tím, že odehrál během letošního roku 450 kol na 18 jamek.

Celý článek…
titleist-zeleza
Recept na vítězství = hrát nudně

Kas ilJednou z knih, která nejlépe popisuje dekadenci soudobé společnosti, je dílo Neila Postmana „Ubavit se k smrti“, kde autor analyzuje sílící potřebu lidí nechat se za každou cenu bavit a rozptylovat. Pro takové typy toužící „ubavit se k smrti“ asi nebylo zábavné vítězství norského golfisty Viktora Hovlanda v letošním Tour Championship a tím i ve FedEx Cup 2023.

Celý článek…
ECCO: Stylová a moderní

ebtGlobální obuvnický pionýr ECCO GOLF opět posouvá hranice komfortu, stylu i inovací, a to prostřednictvím modelu ECCO BIOM® TOUR. Bota stojí na prověřené technologii Biom Natural Motion. Spajky Pivix v kombinaci s dodatečnými drážkami přispívají k dokonalé trakci a stabilitě během švihu, voděodolná membrána udržuje chodidlo v suchu i pohodlí, a to i za krajně deštivého počasí. Střední část obuvi pracuje s ultralehkým a měkkým materiálem, který tlumí chodidlo při dopadu a zároveň pomáhá vrátit energii.

Celý článek…
Nová klubovna a nové jamky na zbraslavském hřišti Prague City Golf

zbraslav klub ilu 750Od 1. listopadu 2023 otevírá Prague City Golf nové jamky i novou klubovnu osmnáctijamkového hřiště Zbraslav. Areál tím získává odlišnou herní podobu i moderní a reprezentativní zázemí. Nová klubovna zbraslavského hřiště se nachází na konci obce Lipence, v ulici Oddechová 886. Od původní klubovny je vzdálena zhruba 2,5 kilometru, asi 3 minuty jízdy autem. Od nové klubovny se také od 1. listopadu 2023 hraje zbraslavské osmnáctijamkové hřiště. Je zde odpaliště jamky číslo 1 a také green závěrečné jamky číslo 18.

Celý článek…
 
Hřiště na doporučení aneb Nefalšovaná valašská pohoda

roznov-ilu1-750V prozkoumávání tuzemských hřišť jsem za polovinou a často se v zaplňování mých bílých míst české golfové mapy nechám inspirovat letitými golfisty. Cestu do Rožnova pod Radhoštěm mi posvětili všichni bez rozdílu. „No, jo, to je taková pěkná devítka,“ znělo zcela nezávisle z jejich úst. Dost pádný důvod nabrat kurz severovýchod. Hřiště se nachází v srdci Beskyd, ovšem velká část jamek leží v úrovni Bečvy, takže nečekejte žádné náročné výšlapy. Nicméně postupně. Příjezd je pohodový, na parkovišti dostatek místa a vše máte po ruce – klubovnu, penzion, driving range, cvičné plochy, navíc i tenisové kurty…

Celý článek…
V Mstěticích začala rekonstrukce klubovny

mstetice-klub-750V závěru sezony musí golfisté počítat s několika omezeními i ve Mstěticích, kde začala přestavba a modernizace stávající klubovny v rámci plánované rekonstrukce celého golfového resortu. Klubovna je uzavřena od 15. října a recepce pro odbavení hry a nákup nápojů byla přesunuta do mobilní buňky u greenu jamky č. 9, kde bude fungovat v závislosti na počasí do 16. listopadu. K dispozici u jamky č. 9 budou i mobilní toalety.

Celý článek…
Gut Murstätten v zelené a modré

rak-murstaten-750Jižnímu Štýrsku říkají štýrské Toskánsko. Příroda! Slunečnice a kvetoucí stromy! Grauer Burgunder a Sauvignon Blanc! Jedlé kaštany! A mnoho dalšího, v každém ročním období něco. Na webu odkazy na 140 vinařství a vinných sklípků, většinou malých, jejichž víno ještě není proslulé, kde je obsluha pozorná a ceny mírné. Kraj, kde ti nevytáhnou poslední euro z kapsy, jen co tě identifikují jako turistu.

Celý článek…
Ambassador Zlatá husa vítá hosty secesní atmosférou

Ambassador-view-il-750Dvě krásné budovy hotelu Ambassador Zlatá husa *****, které jsou prodchnuté zdobným duchem secese, skýtají jedinečnou možnost ubytování v nejužším centru Prahy. Své hosty hýčkají nejen pohodlným ubytováním a nadstandartními službami, ale též znamenitými podmínkami pro konání konferencí a společenských akcí v okouzlujícím Kongresovém sále.

Celý článek…
Benefiční koncert Adventní Petrov s Terezou Mátlovou a jejími hosty

adventni-petrov-750Koncert se uskuteční v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla na v neděli 10. prosince od 17:00 hod ve prospěch nadace Jiřího BJP Procházky. Vstupenka stojí 390 Kč a výtěžek z koncertu bude prostřednictvím Nadace BJP Foundation věnován dětským pacientům.

Celý článek…
Brno-pamatky-2
 
Další zprávy
Golf aktuálně
Češky na World Amateur Team Championship neuspěly
Tiger narazil v St.Andrews. Jeho společný podnik s Timberlakem tam nechtějí
AI doplňovala fotky golfistů, z Fleetwooda udělala ženu s kabelkou
K LIV zamíří další hvězdy, slibuje Mickelson. Ne každý mu ale věří
Amatérská kometa letošního US Open míří přes nový program na PGA Tour
Netflix Cup propojí v listopadu v Las Vegas golfisty a jezdce formule 1
Koepka a DeChambeau se prý utkají v ringu o pět milionů
To bude asi aut. Bývalá světová jednička předvedla v Miami klasický shank
Zemřela golfová legenda Betsy Rawls, vítězka osmi majorů
Golfisty trápily na ZOZO Championship silné větry
Golfová hřiště ČR
Hřiště na doporučení aneb Nefalšovaná valašská pohoda
Nová klubovna a nové jamky na zbraslavském hřišti Prague City Golf
V Mstěticích začala rekonstrukce klubovny
Členství na Černém Mostě s bonus na tři osmnáctky
Omezení na Kuňce kvůli podzimní regeneraci hřiště
att-2
Aktuální číslo časopisu Golf
 
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
 
 
vašstav
Brno-rest-1
zeman
iris 2
foodex
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News – elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 – 2022 Golf – CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit zde, nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020