Čerstvým Přihraj:Králem asistencí je Lukáš Kalvach. Plzeňský šikula připravil čtyři góly

Metrika Přihraj:Král asistencí zná svého druhého vítěze v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY. Čerstvým vítězem se stal záložník plzeňské Viktorie Lukáš Kalvach, který v rozmezí 6. – 10. kola nahrál na čtyři branky.

Zkušený středopolař pomohl plzeňskému mužstvu k drtivému vítězství na půdě Zlína v poměru 7:1, kde po jeho přiťuknutí vstřelil sedmou branku Viktorie útočník Jan Kliment. O týden později byl Kalvach vidět znovu.

Viktoria doma rozstřílela Pardubice 6:2 a záložník Viktorie k tomu pomohl gólem a dvěma asistencemi. Východočechy sice poslal do vedení Denis Darmovzal, krátce nato ale právě Kalvach srovnal a ještě před koncem prvního poločasu centrem z přímého kopu posadil míč na hlavu Robina Hranáče, jenž zvýšil na 3:1.

Výběr kouče Miroslava Koubka pokračoval v palbě a po dalším Kalvachově pasu přidal pátou branku Rafiu Durosinmi.

Lukáš Kalvach byl vidět i před týdnem na Spartě, kde po jeho centru z rohového kopu skóroval hlavou opět Durosinmi a srovnal na průběžných 1:1, sparťané ale zápas dotáhli do vítězného konce. 

Osmadvacetiletý borec tak ve sledovaném období zapsal čtyři asistence a spoluhráče poslal do dalších dvou gólových šancí.

Pavel Jahoda, Ředitel komunikace a PR