Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 26. 9. 2023

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

 • Filip Souček (FK Jablonec)

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • Isaac Muleme (FK Viktoria Žižkov)
 • Golden Mafwenta (MFK Vyškov)
 • Robert Bartolomeu (1. SK Prostějov)
 • Raymond Roan Nogha Nogha (FC Sellier & Bellot Vlašim)
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:
 2. FORTUNA:LIGA
 • Petr Hronek (FC Teplice) – ČK za 2xŽK
 • Haiderson Hurtado Palomino (FK Jablonec) – ČK

3.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráčovi:

FORTUNA:LIGA

 • Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha) – ČK

4.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 4 soutěžní utkání hráčovi:

FORTUNA:LIGA

 • Jan Bořil (SK Slavia Praha) – ČK

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Disciplinární komise posoudila konflikt mezi Ladislavem Krejčím a Janem Bořilem jako tělesné napadení, na základě kterého mohla udělit trest až na osm utkání. Disciplinární komise při hodnocení přihlédla k celému průběhu konfliktu a zhodnotila, že u hráče Krejčího se jednalo primárně o držení a cloumání, zatímco u hráče Bořila se jednalo i o udeření a to i ve vztahu k hráči Haraslínovi.“

5.Disciplinární komise potrestala vedoucího družstva klubu AC Sparta Praha pana Miroslava Baranka za narušení řádného průběhu hry v utkání proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun a zákazem výkonu funkce na 1 soutěžní utkání.

6.Disciplinární komise potrestala vedoucího družstva klubu SK Slavia Praha pana Pavla Řeháka za narušení řádného průběhu hry v utkání proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun a zákazem výkonu funkce na 2 soutěžní utkání.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Miroslav Baranek a Pavel Řehák se vběhnutím na hrací plochu dopustili disciplinárního prohřešku, jelikož z jejich strany došlo k narušení řádného průběhu hry. Ani jeden z nich se však nezapojil do šarvátky, která v tu dobu mezi oběma tábory probíhala, což Disciplinární komise vzala jako polehčující okolnost. U pana Řeháka je však potřeba zmínit, že na hřiště vběhl jako první a především neoprávněně po vyloučení sáhl na čtvrtého rozhodčího, což považujeme za naprosto nepřijatelný akt, který nemá ve fotbalových zápasech co dělat. Navíc je v recidivě, protože byl v posledních dvou letech již potrestán.“

7.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků, použití a vhazování pyrotechniky i do sektoru fanoušků domácích, vhazování předmětů na hrací plochu a poškození zařízení stadionu) v utkání 9. kola F:L proti SK Slavia Praha.

8.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 9. kola F:L proti AC Sparta Praha.

9.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Zlín za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání 9. kola F:L proti FC Baník Ostrava.

10.Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 5. 10. 2023 od 14:00 hodin v Praze.

Pavel Jahoda, Ředitel komunikace a PR