PREVIEW speciál před 308. derby: Hned tři hosté

O nedělním 308. derby promluvili v exkluzivním preview pro #SlaviaTV hlavní trenér Jindřich Trpišovský, Oscar a Ivan Schranz.

Oči všech fotbalových příznivců se v neděli upřou do Edenu. Hrát se bude ligový super šlágr, pražské derby s pořadovým číslem 308. Souboj dvou prvních týmů tabulky, které za osm kol shodně nasbíraly 22 bodů.

„Všichni doufáme, že když je zájem o takový zápas a všechno se to sešlo, že to bude velké i fotbalově a po utkání si budeme povídat o akcích a gólech a o tom, že to byl hezký fotbal nahoru dolů, což si myslím, že je přání obou stran. Samozřejmě uvidíme, jaká bude realita, ale je nádhera, že se to takto sešlo a čeká nás zápas, o který je takový zájem. Děje se spousta pozitivních věcí ve fotbale i v lize v poslední době, bylo by dobré kdyby tohle byl další krok k tomu, abychom fotbal v Česku popularizovali, a aby byl v příštích velkých zápasech opět takový zájem,“ říká před 308. derby trenér Jindřich Trpišovský

„Derby je pro nás jeden z nejlepších zápasů v lize, aktuálně si v lize stojíme stejně, takže máme v neděli hodně co dokazovat. Pro nás to bude nesmírně důležitý zápas,“ komentuje důležitost utkání liberijský univerzál Oscar.

„V Česku je to největší zápas dvou největších rivalů, dvou největších klubů. Těším se na to, hrajeme doma, přijdou naši úžasní fanoušci a bude vyprodáno, bude úplně plno. Věřím, že nás fanoušci poženou za vítězstvím,“ dodává Ivan Schranz.

Slávisté se na derby naladili ve čtvrtek, když na úvod základní skupiny Evropské ligy přehráli v Ženevě Servette FC 2:0.

„Byl to týmový výkon, nejdůležitější je, že tam byly skvělé výkony, ale také tam nebyl žádný slabý nebo průměrný článek. Kluci parametry zápasu výkonnostně splnili, pro ně samotné je dobré to, že v takovém těžkém venkovním utkání ti nově příchozí, jako například Dumitrescu, Wallem nebo Tomič, ti si ukáží, že takový zápas zkrátka mohou hrát, a že pro nás jsou použitelní, dodali si sebevědomí,“ vzpomíná na zápas v Ženevě Trpišovský.

„Proti Servette jsme ukázali hodně odvahy, čelili jsme bojovnému týmu, ale zvládli jsme to. Uhráli jsme výsledek, jaký jsme si přáli, takže si myslím, že pokud v neděli nastoupíme se stejným mentálním nastavením, určitě zvítězíme,“ promluvil o psychické připravenosti Oscar.

Ivan Schranz vítězství nad švýcarským vicemistrem sledoval pouze v televizi. Z radostných důvodů, zkraje týdne přivítal na světě druhého syna.

„Řešil jsem hlavně v úterý a ve středu jiné věci, ale ve čtvrtek jsem si samozřejmě našel čas a koukal jsem na zápas, fandil jsem klukům. Ti to zvládli fantasticky a udělali mi radost, takže jim děkuju,“ říká o svém týdenním programu Schranz.

Slávisty požene do souboje s odvěkým rivalem beznadějně vyprodaný Eden. Poslednímu domácímu derby a výhře 4:0 přihlíželo 23. října 2022 19 370 fanoušků.

„Budeme hrát před našimi fanoušky, rodinami. Bude to pro nás výhoda, protože hrajeme doma, kde se nikdy nevzdáváme. Doufám, že zvítězíme,“ komentuje domácí prostředí Oscar.

„Domácí prostředí je určitě vždy výhoda, pocítili jsme to i minulý rok, kdy končila liga. Když jsme hráli v poháru, hráli jsme skoro domácí prostředí a hrálo se nám určitě o mnoho lépe, než poté v dalším utkání, kdy tam fanoušci nebyli v takovém počtu. Vždy je to bonus plus, takže upřímně věřím, že to bude hrát v náš prospěch,“ slibuje si od derby Schranz.

Jindřich Trpišovský promluvil před nedělním soubojem také o zdravotním stavu kádru. Utkání proti Servette nedohrál Petr Ševčík.

„Tým se připravuje v podstatě kompletně, kromě Kuby Hromady, který doléčuje problém se zánětem. U Šévy ještě nevíme, není definitivní ortel o tom, jak to bude. Jinak je tým kompletní,“ dodává Trpišovský.

308. derby začíná v Edenu v neděli v 18:00, přímý přenos nabídne O2 TV Sport. Další informace naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce!

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz