Hokejová liga mistrů začíná ve čtvrtek

Sezóna CHL 2023/24 začíná ve čtvrtek osmi zápasy. Strategie CHL zaměřená především na fanoušky pokračuje spuštěním oficiální předpovědní hry ligy „CHL Predictor“. Vysílací smlouvy se 17 partnery zajistí pokrytí na 33 územích.

První střetnutí nové sezóny Champions Hockey League se uskuteční 31. srpna a 24 týmů z 11 lig je připraveno vydat ze sebe vše, aby vyhráli European Trophy. Dvě úvodní utkání začínají paralelně, když se české velmoci Dynamo Pardubice po šesti sezonách absence vrací na evropskou scénu přivítáním finského Ilvese Tampere v Česku, zatímco Lahti Pelicans se doma utkají se švédským mistrem Växjö Lakers (oba 17:30 SELČ). Úřadující šampioni CHL Tappara Tampere zahájili obhajobu titulu v nové sezóně CHL později v noci (19:00 SELČ), když se na silnici střetli s dánským šampionem Aalborg Pirates. HC Innsbruck, jediný nový tým tohoto roku, zakončil čtvrteční zápas pozdě ve 20:20 SELČ domácím zápasem proti švýcarskému mistru Genève-Servette.

Páteční hrací den 1 zakončí další čtyři zápasy, dva zápasy v Česku (Oceláři Třinec vs. Rapperswil-Jona Lakers a Vítkovice Ridera vs Red Bull Mnichov) a po jednom utkání ve Švédsku a Finsku (Skellefteå AIK vs Red Bull Salzburg a Lukko Rauma vs Belfast Giants).

Nový formát posouvá CHL na další úroveň

Hokejová liga mistrů 2023/24 začne v novém formátu s 24 týmy. Každý tým se v základní části utká se šesti soupeři, třemi doma a třemi venku. Týmy jsou seřazeny v celkovém pořadí od 1 do 24, přičemž 16 nejlepších postupuje do Play-off, kde k nim budou automaticky přiřazeni soupeři na základě jejich umístění v tabulce (1. vs. 16., 2. vs. 15. atd.).

S 16 týmy v play-off jsou k určení nových evropských klubových šampionů potřeba čtyři kola. Playoffs začíná 14. listopadu, první tři kola jsou dvouzápasové, doma a venku, souhrnné bodovací série, než sezóna vyvrcholí konečným jednozápasovým finále dne 20. února 2024.

„Nový formát posouvá Champions Hockey League na další úroveň,“ řekl generální ředitel CHL Martin Baumann, „s novým celkovým pořadím se každý zápas počítá až do 6. hracího dne. Týmy soutěží buď o umístění do play-off. nebo získat lepší pozici pro vylamovací držák. Navíc, konfrontace šesti různých soupeřů namísto pouhých tří poskytuje fanouškům příležitost vidět ještě více prvotřídních týmů z celé Evropy, což je vzrušující a pomůže to rozšířit evropskou hokejovou rodinu.“

Nová pravidla na ledě slibují vzrušení

S cílem rozvoje hokejového sportu a jeho budoucnosti, jakož i zvýšením celkového vzrušení pro fanoušky, CHL dále upozorní na nadcházející sezónu novinkou: evropská elitní klubová hokejová soutěž představí tři hokejové zápasy na ledě. vládnout inovacím jako první hybatel.

Následující tři inovativní změny pravidel se budou vztahovat na hry CHL, které změní hru, přidají další vrstvu vzrušení, ale nepodkopou důvěryhodnost.

  • Menší tresty jsou udělovány stejně jako velké: Tým, který zavinil menší trest, zůstane nedostatečný, i když soupeř vstřelí gól.
  • Odložení odložených trestů: Menší trest bude odpykán, i když je vstřelen gól, zatímco se čeká na odložený trest.
  • Shorthander vymaže aktuální menší trest: Pokud skóruje družstvo se zkratkou, menší trest proti skončí.

„Přišli jsme se třemi jednoduchými, ale účinnými změnami, které mají vysoký potenciál dodat hře další vzrušení,“ řekl generální ředitel CHL Martin Baumann. Vzhledem k tomu, že CHL je celoevropská soutěž, kterou týmy hrají nad rámec svých národních lig, bylo důležité vytvořit pravidla, která lze implementovat bez velkého úsilí v oblasti školení a vzdělávání herních funkcionářů, týmů a dalších relevantních stran.

„Všechny tři změny nejsou rušivé a velmi snadno srozumitelné pro každého. Mají správnou rovnováhu mezi inovacemi, vzrušením a důvěryhodností,“ uvedl Baumann. „CHL chce být prvním tahounem. S výsledkem jsem velmi spokojen a těším se na to, jak nová pravidla na ledě změní hru.“

Spuštěn CHL Predictor

Před dvěma týdny CHL spustila svou oficiální předpovědní hru „CHL Predictor“. Hra je navržena tak, aby zjistila, který klub, která země a která skupina má nejlepší prediktory. Fanoušci nyní mohou vybrat vítěze a uhodnout výsledky každé hry, aby mohli otestovat své předpovědi.

Fanoušci, kluby, skupiny a země budou mezi sebou soutěžit v samostatných žebříčcích a mezi speciální funkce patří možnost, aby si fanoušci mohli ověřit svůj výkon v různých statistikách a přímých srovnáních. CHL Predictor je nejkomplexnější prediktivní hra v evropském klubovém ledním hokeji a posouvá zapojení fanoušků do budoucnosti.

​Look up details

Send feedback

Side panels

History

Saved

Contribute

5,000 character limit. Use the arrows to translate more.

Done

Media Contact

Monika Reinhard · Communication Director

monika.reinhard@championshockeyleague.com

+41 44 562 27 71

Čtsa, kc.,