Po vítězství v odvetě z Dnipru čeká Slavii Luhansk

Podle očekávání si fotbalisté Slavie po pražském vítězství nad Dniprem 3:0 vybojovali postup do 4. kola Evropské ligy. V odvetném čtvrtečním střetnutí v  Košicích, kde našel ukrajinský tým  azyl, měli slávisté  velkou podporu 1 500 fanoušků kteří přicestovali  speciálním  vlakem. Byli svědky remízy 1:1 proto, že  jejich oblíbenci z pěti gólových příležitostí proměnili pouze jedinou.

Ve srovnání se zápasem v Edenu byli v odvetě ukrajinští hráči nesrovnatelně aktivnější v útočné aktivitě a tak se ujali vedení  gólem záložníka Rubčinského v minutovém nastavení prvního poločasu. Na jeho střelu z dobrých 30 metrů brankář Kolář reagoval pozdě. 

Dramatičtější průběh slávisté neakceptovali, hned po vstupu do druhého poločasu se začali usazovat na polovině soupeře. Po akci Provoda, který přesnou přihrávkou umožnil Jurečkovi naběhnout do volného prostoru a překonat do té doby bezchybně chytajícího 19letého gólmana Kinarejkina. Pro Jurečku to byl první gól v nové sezóně a také odčinil zahozenou gólovku z prvního poločasu, kdy z blízka nedokázal skórovat z vůbec nejvyloženější šance utkání. 

Zatímco  zápas v  Edenu byl hodně tvrdý, v němž padlo sedm žlutých karet a červená pro stopera Slavie Ogbua, v odvetě byl unfair zákroků málo. Jedině Ukrajinci viděli dvě žluté karty. Zápas byl tak minimálně přerušován, největší časový prostoj byl po vyrovnávacím gólu. Pomezní rozhodčí signalizoval  Jurečkův ofsajd, ale hlavní sudí po zhlédnutí videa viděl,  že k porušené pravidel nedošlo.

Remíza sice Slavii stačila k postupu, ale vzhledem k převaze a neproměněným šancím nemohla být spokojena. To by se ji  příští čtvrtek, v úvodním zápase 4. kola s Luhanskem v Edenu,  nemuselo vyplatit.  Odveta bude 31. srpna v polské Lublinu, kde je ukrajinský tým od začátku sezóny hostem.

SK Dnipro-1 – SK Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45. Rubčynskij – 52. Jurečka: ROZHODČÍ: Gil – Nevado, Martínez: ŽK: Hutsuljak, Babenko. DIVÁCI: 5855

SK DNIPRO-1

Kinarejkin – Pasič, Sarapij, Kravec (73. Svatok), Kaplijenko – Rubčynskyj (77. Tanchyk), Babenko – Huculjak, Pichaljonok (C) (73. Lednev), Horbunov (64. Kivinda) – Filippov (64. Bill)

SK SLAVIA PRAHA

Kolář – Masopust (70. Douděra), Ousou, Holeš(C), Provod – Ševčík, Oscar (85. Hromada), Zafeiris – Schranz (70. Vlček), Jurečka (85. Jurásek), van Buren (75. Chytil).

Čtsa, Ph., kc., audio, Foto: www.slavia.cz

 

 

 

www.slavie.cz