Co se děje v Haagu?

Mistrovství světa olympijských tříd, které je zároveň první olympijskou kvalifikací a jede se v Haagu, se přehouplo do své druhé poloviny.

49eryFX a paralympijské třídy skončily

Zosia Burska a Sáta Tkadlecová ve třídě 49erFX už mají mistrovství světa za sebou. Nasbíraly spoustu zkušeností a věříme, že v kvalifikaci uspějí příští rok.

Páté místo pro Dana Bínu

V Braassemermeeru bylo ukončeno mistrovství světa pro paralympijské třídy. Daniel Bína vybojoval páté místo – nebýt jednoho smolného dne, sahal i po medaili, a Saša Sadílek skončil jedenáctý.

Naděje stále žije pro bratry Teplé

Ve třídě ILCA 7 o kvalifikaci stále bojují oba bratři Teplí. Oba postoupili do zlaté skupiny.

„Jsou tady strašně silné proudy a závodění v nich je o dost jiné. Navíc se pořád hodně čeká na ty správné podmínky, takže jsme v klubu nebo na vodě od rána do večera a také jsme s rozjížďkami pozadu oproti planu, tudíž nebudeme mít žádný volný den. Závod je opravdu hodně náročný. Kvalifikace je za námi a dnes s Ondrou oba pokračujeme ve zlaté skupině v boji o místo do Paříže 2024. Před sebou máme ještě čtyři rozjížďky, tak jdeme na to!“ říkal dnes ráno Viktor Teplý.

Kvalifikační část mají za sebou také obě naše reprezentantky Klára Himmelová i Alessia Palanti ve třídě ILCA 6. Do zlaté skupiny se jim postoupit nepodařilo, na kvalifikaci na olympiádu budou mít ještě dvě šance příští rok. Klára Himmelová drží zatím 82. místo, Alessia Palanti 94. místo ze 110 závodnic.

Více o závodě: https://allianzsailingworlds.com

 

Kompletní výsledky zde: https://thehague2023.sailing.org/results-centre/

 

Přenosy v televizi: https://thehague2023.sailing.org/how-to-follow/broadcasters/

 

Tracking rozjížděk: https://worlds2023.sapsailing.com/gwt/Home.html#/event/:eventId=03b11a50-8446-43e9-878c-6cb60dc75715

 

Videa budou k dispozici zde: https://thehague2023.sailing.org/how-to-follow/videos/

 

Fotogalerie ze závodu bude k dispozici zde: https://thehague2023.sailing.org/how-to-follow/photos/

a zde: https://worldsailing.photoshelter.com/galleries/C0000J5EemXuRVsA/Allianz-Sailing-World-Championships-2023

 

Fotky českého týmu ke stažení zde: http://gofile.me/52A2D/1ZDtsBJ3M

 

S pozdravem

 

Mgr. Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu