You are here
Home > Fotbal > Los 2. kola MOL CUPU

Los 2. kola MOL CUPU

V pondělí 14. srpna proběhl v sídle Fotbalové asociace České republiky los 2. kola MOL Cupu pro soutěžní ročník 2023/2024. V osudí pro druhé kolo byli již také prvoligoví zástupci kromě účastníků evropských soutěží a Liberce jakožto vítěze prostřední skupiny minulého ročníku FORTUNA:LIGY.

MOL Cup se v minulém ročníku mohl pochlubit vzrůstajícími čísly sledovanosti. Průměrná návštěvnost od čtvrtfinále do finále byla 8 537 diváků, průměrný zásah u televizních přenosů na ČT sport od osmifinále pak 580 tisíc fanoušků. Sociální sítě soutěže zaznamenaly dvouciferný procentuální nárůst počtu sledujících a odběratelů.

Ambasadorem MOL Cupu zůstává i pro tento ročník nejlepší střelec v historii české reprezentace a vítěz poháru z roku 1996 Jan Koller.

 

Nový ročník nabídne vyšší počet televizních zápasů než v minulosti. Před pár dny odvysílala ČT sport premiérově dokonce i jedno utkání předkola, z prvního kola ve středu 9. srpna nabídla zápas Sokol Hostouň – Dukla Praha. Právě z televizních zápasů budou moci fanoušci už tradičně volit HELL Hráče utkání.

Losu druhého kola se ujali předseda FAČR Petr Fousek a manažer komunikace Martin Pavlíček. „Na předchozí ročník vzpomínám rád, protože jsme za organizaci finále sklidili pochvalu, což v minulosti nebylo pravidlem. Finále se povedlo i díky účastníkům samotného zápasu samozřejmě,“ uvedl Petr Fousek v přímém přenosu ČT sport. 

„Od nového ročníku očekáváme, že se budeme znovu zlepšovat a pohár bude opět více všemi kluby brán jako jedna z důležitých priorit, což také nebylo zvykem v minulosti. Jsme moc rádi, že máme v případě společnosti MOL silného partnera a na nový ročník se moc těšíme,“ pokračoval předseda FAČR.


„Jsme moc rádi, že diváci si nachází cestu na všechny zápasy, protože pohár nabízí spoustu příběhů na různých úrovních. A jsme samozřejmě rádi, že i Česká televize bude vysílat mnohem více zápasů včetně těch úvodních fází poháru,“ přidal manažer komunikace Martin Pavlíček. 

„Těším se i na další komunikační projekty a chtěl bych všechny fanoušky, aby sledovali sociální sítě MOL Cupu, kde se mohou těšit na zákulisní informace a videa, které jinde nenajdou,“ pokračoval Martin Pavlíček.

Jedním z přítomných zástupců klubů byl i předseda divizních Nespek Petr Králíček, které se ve druhém kole mohou těšit na domácí zápas s druholigovou Jihlavou. „Tím, že jsme se dostali poměrně vysoko v MOL Cupu, což je pro nás čest a užíváme si to, tak se na Jihlavu nachystáme, co nejlépe, abychom předvedli dobrou úroveň, kterou si tato soutěž zaslouží. Zápas si určitě užijeme a porveme se o co nejlepší výsledek,“ uvedl během losu. 


Los 2. kola MOL Cupu 2023/2024:

SK Kladno – SK Kosmonosy/FK Varnsdorf 

TJ Slovan Velvary – FC Sellier & Bellot Vlašim

TJ Velké Hamry/FK Přepeře – SK Dynamo České Budějovice

SK Sokol Brozany – FK Teplice

TJ Spartak Soběslav/FC Písek – FC Hradec Králové

FK Loko Vltavín – FK Dukla Praha

SK Zápy – FC Silon Táborsko

FK Arsenal Česká Lípa – MFK Chrudim

TJ Jiskra Domažlice – FK Příbram

FK Ústí nad Labem – FK Mladá Boleslav

SK Benešov/Povltavská FA – TJ Jiskra Ústí n. Orlicí/FK Viktoria Žižkov

FK Admira Praha – FK Jablonec

TJ Sokol Nespeky – FC Vysočina Jihlava

FK Baník Most-Souš – FK Pardubice

SK Petřín Plzeň – FC Viktoria Mariánské Lázně

RMSK Cidlina Nový Bydžov/SK Sparta Kolín – FK Chlumec nad Cidlinou

FC Strání/FC Slovan Rosice – TJ Tatran Bohunice/FK Hanácká Slavia Kroměříž

TJ Sokol Lanžhot – FC Zlín

FC Vsetín – FC Zbrojovka Brno

FC Hlinsko – SFK Vrchovina Nové Město na Moravě/SK Líšeň

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou/1. SC Znojmo – 1. SK Prostějov

SK Hranice/SK Uničov – MFK Karviná

FC Zlínsko/FK Frýdek-Místek – MFK Vyškov

TJ Unie Hlubina – 1.FC Slovácko

SK Jiskra Rýmařov/FC Hlučín – FC Baník Ostrava

SFK ELKO Holešov – FK Šumperk/SFC Opava

FK Třinec – SK Sigma Olomouc. 


Úřední termíny MOL Cupu pro sezónu 2023/24:

  • Předkolo – 29. 7. 2023
  • 1. kolo – 9. 8. 2023
  • Los 2. kola: 14. 8. 2023 od 11:00
  • 2. kolo – 30. 8. 2023
  • 3. kolo – 27. 9. 2023
  • 4. kolo – 1. 11. 2023
  • Čtvrtfinále – 28. 2. 2024
  • Semifinále – 3. 4. 2024
  • Finále – 24. 4. 2024

Los 2. kola MOL Cupu 2023/2024 (14. 8. 2023)
Top