Slibný náskok Slavie do odvety

 Na trávníku na stadiónu v Edenu, který před utkáním předkola Evropské ligy s ukrajinským Dniprem prošel úspěšnou opravou, Slavie dominovala. Mohla zvítězit ještě přesvědčivěji než 3:0, ale koncovka nebyla její silnou stránkou, vyjímaje pohotového Schranze, autora obou gólů v prvním poločasu.

  O to je překvapivější fakt, že třetí gól  vstřelila v době, kdy už 20 minut hrála o deseti bez vyloučeného Ogbua. A diváci byli svědky nevídaného okamžiku. Gól vstřelil bombou pod břevno Dán Wallem, hráč, který nastoupil k prvnímu zápasu ve svém novém klubu a po minutě na hřišti skóroval. Však také sklidil velký potlesk více než 19. 102 tisíc diváků

 Ukrajinci, kteří pro působení v Evropské lize našli druhý domov v Košicích,  většinu zápasu byli v defenzívě. Teprve v závěru svou početní převahu, aspoň   deset minut vyjadřovali útočnou aktivitou, při které dvakrát nepříliš  nebezpečným a střelami zaměstnali brankáře Koláře. V prvním poločase branku domácích vůbec neohrozili

 Přestože belgický rozhodčí  Visser tvrdou hru dost pouštěl, musel ukrajinské hráče potrestat za tvrdé zákroky šesti žlutými kartami, ze slavistů  kromě  napomínaného Masopusta to nejvíc odnesl Ogbu.  Za skolení Guculjaka, kterého vysokou nohou zranil na krku, byl v 58. minutě okamžitě vykázán ze hřiště.

Do odvety, která se uskuteční ve čtvrtek 17. srpna v Košicích, pojede Slavie bez Ogbua (může být potrestán zákazem hry ve čtyřech zápasech), ale se slibným tříbrankovým náskokem.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, Ivan Schranz, trenér SC Dnipro Aleksandr Kucher po utkání:

SK Slavia Praha – SK Dnipro-1

BRANKY: 5. a 37. Schranz, 81. Wallem. ROZHODČÍ: Visser – Vanyzere, Nijssen. ŽK: Masopust – Svatok, Babenko, Lednev, Rubčynskij, Kravec. ČK: 58. Ogbu. Diváci: 19.102.

SLAVIA PRAHA: Kolář – Masopust, Ogbu, Holeš, Provod – Zafeiris (90. Jurásek), Oscar – Schranz, Lingr (79. Wallem), Jurečka (79. Ševčík) – van Buren (79. Chytil). Trenér: Trpišovský.

SK DNIPRO-1: Kinarejkin – Adamjuk, Svatok (46. Pasič), Sarapij, Kravec – Babenko (61. Pichaljonok), Blanco – Hutsuljak, Rubčynskij (79. Bill), Tretjakov (12. Lednev) – Filippov (79. Kiwinda). Trenér: Kucher.

Čtsa, ph., kc., audio, foto: Steinbergerová.