Trpišovský a Tijani před Zlínem

Před nedělním domácí zápasem 3. kola FORTUNA:LIGY proti Zlínu promluvil o utkání hlavní trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal útočník Muhamed Tijani.

Slávisté touží potvrdit podařený vstup do sezony. Po skalpech Hradce Králové a Českých Budějovic přivítají v neděli od 18:00 v Edenu Zlín. Soupeř stále čeká na první získané letošní body. V tabulce mu patří se skóre 1:5 předposlední příčka.

„Zlín hrál minulé kolo výborně, dobře vstoupil do utkání. Dali gól, který jim nebyl uznán, trefili břevno. Hráli s velkým nasazením a zápas jim sedl, oproti prvnímu kolu se výrazně zlepšili. Úvodní kolo jim nevyšlo herně ani výsledkově, na druhé se silným týmem se dobře nachystali. Taková situace podobným týmům vyhovuje, sami víme, jak je ve Zlíně nepříjemné prostředí. Od ševců to byl výborný výkon, měli minimálně na bod a předvedli diametrálně odlišný výkon od prvního utkání,“ přibližuje výkon Zlína po domácí prohře 0:1 Jindřich Trpišovský.

V uplynulé sezoně zářil proti Zlínu Ondřej Lingr. Při dvou vítězstvích zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí.

„Bilanci ze vzájemných zápasů vnímáme my i samotní hráči. Někteří to tak mají například i proti brankářům nebo určitým týmům. I proto byl Lukáš Provod v základní sestavě v utkání v Českých Budějovicích. Jsou to věci, o kterých víme, ale bereme to spíše jako druhotné faktory, primární jsou pro nás jiné věci. I přesto ale víme, že hráči sami občas cítí, že se jim daří proti určitému soupeři. Celkově to ale na tvorbu základní sestavy moc velký vliv nemá,“ říká lodivod slávistické střídačky ke skládání základní sestavy.

Na otázky fanoušků na klubových sociálních sítích odpovídal Muhamed Tijani, který si proti Hradci Králové připsal první soutěžní minuty v červenobílém dresu. Letošní posila útoku sešívaných prozradila, jak vnímá fyzickou náročnost tréninků, jaké pocity má z atmosféry domácího stadionu nebo také to, kdo je jeho celoživotním fotbalovým vzorem.

Jindřich Trpišovský glosoval před nedělním zápasem také zdravotní stav kádru. Střetnutí s Českými Budějovicemi nedohrál David Douděra.

„David je pro nás důležitý hráč, to se samozřejmě promítá i do jeho minutáže. Momentálně je to člen reprezentace, hraje ve skvělé formě. Obě vyšetření, která proběhla, vypadají velmi nadějně. Bude to o jeho pocitu, máme ale naději, že na Dnipro bude připravený. Vyšetření neodhalilo žádnou trhlinu, bohužel se ale místo zanítilo. Dopadlo to ale lépe, než jsme čekali, a je pro nás velká naděje, že bude moci vstoupit už do prvního utkání s Dniprem,“ doplňuje Trpišovský.

Zápas proti Zlínu začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen ke koupi vstupenek naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, dorazte nás do Edenu podpořit! Těšíme se na vás!

Čtsa, Zdroj: www.slavia.cz