Sourozenci Schejbalovi vystříleli v mixu stříbrnou medaili, čeští střelci si jich odvezou z univerziády celkem pět

Česká výprava získala na Letních světových univerzitních hrách v Čcheng-tu stříbrnou medaili, kterou vybojovali v soutěži smíšených párů na 10m ve vzduchové pistoli sourozenci Pavel a Veronika Schejbalovi. 
 
Česká výprava střelců přidá do sbírky českých medailí další cenný úlovek také v poslední den svých soutěží. Sourozenci Pavel a Veronika Schejbalovi se v soutěži smíšených dvojic na 10 m ve vzduchové pistoli probojovali až do souboje o zlato s čínskou dvojicí. Z prvního kola kvalifikace postoupili ze třetího místa s celkovým nástřelem 577. Z druhého kola pak s nástřelem 384 z druhého místa, když vždy skončili těsně za čínskou dvojicí Qui Zhang a Kai Hu. S domácím párem česká dvojice ve finále dlouho držela krok, ale nakonec je Číňané přetlačili v posledních dvou sériích 16:12. Schejbalovi tak oslavili stříbro! Pro Pavla je to druhá medaile z univerziády v Čině.
 
 “Jak jsem včera říkal, že je to krok kupředu v mé střelbě, nečekal jsem, že ten další krok přijde tak rychle! Mám ohromnou radost, ještě větší o to, že to je se ségrou v jedné rodině. Další velkou radost mám z toho, že jsme zkompletovali sbírku medailí jako střelecká federace a vlastně český tým jako takový,” uvedl po závodě držitel dvou medailí z univerziády Pavel Schejbal. 
 
Jako první se dnes na střelnici představili puškaři. Za Česko nastoupili další dva bronzoví medailisté z třípolohové malorážky Jíří Přívratský a Kateřina Štefánková. V první části kvalifikace (soutěž se střílela stejným systémem jako u vzduchové pistole) obsadili s nástřelem 627,5 8. místo a postoupili tak do druhé kvalifikace. V ní česká dvojice za postupem do bojů o medaile zaostala o pouhé dvě desetiny bodu a obsadila konečné 5. místo. Z vítězství se  nakonec také radovali reprezentanti Číny.
 
Přehled dnešního dne najdete na webu CAUS.cz zde: 
https://caus.cz/prehled-6-den-malikova-je-ve-finale-basketbalisty-a-volejbalisty-cekaji-dulezite-zapasy/
 
Nedařilo se české taekwondistce Petře Štolbové, která vypadla v prvním kole. Naopak atletka Barbora Malíková postoupila do finále na 400 m druhým nejlepším čase, výborně si vede také desetibojař Vilém Stráský. Student Masarykovy university překonal během prvního dne své osobní rekordy na 100m a ve výšce a pohybuje se průběžně mezi nejlepšími desetibojaři, věříme, že ve čtvrtek během druhého dne soutěží zabojuje o medaili.
 
V příloze najdete fotografii sourozenců Schejbalových při závodě. Foto: Markéta Štanclová, ČAUS.cz
 
Krátký audio rozhovor s Pavlem Schejbalem je možné stáhnout zde:
https://www.uschovna.cz/zasilka/LWADLGZKK24YLS94-FBR/ 
 
Přehled českých medailových umístění do 2.8.2023 14 hodin
 
1 zlatá, 1 stříbrná, 3 bronzové
zlato
Matěj Rampula, střelba, rychlopalná pistole 25 m
stříbro
Pavel Schejbal, Veronika Schejbalová, střelba, mix dvojic 10m vzduchová pistole
bronz
Jiří Přívratský, střelba, třípolohová malorážka
Pavel Schejbal, střelba, 10m vzduchová pistole
Veronika Blažíčková, Sára Karasová, Kateřina Štefánková 50m třípolohová malorážka, týmová soutěž žen
 
Předem Vám děkujeme za zájem o výkony českých sportovců na velké světové akci.
 
S pozdravem,
 
Bc. Martin Boška
Mediální tým České asociace univerzitního sportu

Czech University Sports Association Media Team