Bohemka v Norsku prohrála a doma bude bojovat

V úvodních minutách hráli domácí hráči důrazně a aktivně, ale Klokaní defenziva jejich snahu o vedení úspěšně odvracela. Do první gólové šance se dostal po rychlé kombinaci domácí Pellegrino, jenže jeho snahu odvrátil Hůlka do bezpečí výborným obranným zákrokem. Po několika minutách zahrozili opět domácí, kdy Fet našel na hranici velkého vápna volného Moumbagna, který přihrávkou vysunul do vápna Pellegriniho, ale včas se prosadil obránce Křapka, který odvrátil finální zakončení. Do třetí šance se uvolnil po levé straně Pellegrini, s míčem unikl do pokutového území, ale jeho následnou střelu k pravé tyči brankář Reichl vychytal.

V následujících minutách měli domácí hráči, pod kontrolou a tak měli Klokani hodně práce, přesto jakýkoliv pokusy domácích bez problémů odvraceli. Po třiceti minutách zahrozili Zelenobílí. Na přesnou přihrávku za domácí defenzivu si naběhl Matoušek, který unikl přes obránce  Bjorufta a nikým neatakován, ale jeho následná střela proletěla vysoko nad branku. Domácí odpověděli opět vzápětí. Střela Gronbaeka se nepovedla, míč prolétl těsně kolem pravé tyče za postranní čáru. Následně postupoval Gronbaek na brankáře Reichla, střelu k levé tyči, hostující gólman vykopl míč z brankové čary. V závěru prvního poločasu se radovali z vedení domácí a fanoušci, kdy Gronbaek se trefil k pravé tyči do sítě 1:0.  

Do druhé druhého poločasu došlo u Bohemians k jedinému střídání Prekopa  nahradil Puškáč. Hned na začátku se znovu dostal do šance Gronbaek. Jeho únik a střelu zlikvidoval brankář Reichl. Poté po pravé straně unikl Sorli, který poslal míč na nabíhajícího Pellegriniho do velkého vápna, ten bez přípravy umístněnou střelou navýšil vedení, dvoubrankové. Brankář Klokanů se svým výborným výkonem představil, přesto výborně. Veškeré gólové příležitosti v podstatě zlikvidoval.

Do šancí se rovněž dostali i Klokani. Matouškova střela z velkého vápna  proletěla těsně nad břevnem. Poté Hála domácího brankáře přehodil, ale orazítkoval pouze břevno. Obránce pražanů Köstl se hezkým a rychlým únikem snažil, ve vyložené šanci byl Kovařík. Jenže brankář Haikin, střelu zblízka zlikvidoval.

V nastaveném čase se do rychlého protiútoku dostali domácí a střídající Espejord, se přes hostujícího brankáře na malém vápně uvolnil a zároveň zaslouženou výhru potvrdil třetím gólem.

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý, kapitán Josef Jindříšek, Martin Hála, David Puškáš po utkání:

FK BODO/GLIMT – BOHEMIANS PRAHA 1905  3:0 (1:0)

Branky: 44. Gronbaek, 50. Pellegrino, 90+1. Espejord. Rozhodčí: Kardesler – Ögel, Tugral. ŽK: Moe, Berg – Hrubý, Beran

FK Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo (70. Sjovold), Moe (60. Lode), Bjoruft, Bjorkan – Fet (70. Saltnes), Berg, Gronbaek (85. Espejord) – Sorli, Moumbagna (85. Konradsen), Pellegrino. Trenér: Kjetil Knutsen.

Bohemians Praha 1905: Reichl – Hůlka, Křapka, Hybš – Köstl, Jindřišek, Hrubý (56. Beran), Dostál (56. Kovařík) – Hála (83. Necid) – Matoušek (68. Kozák), Prekop (46. Puškáč). Trenér: Jaroslav Veselý.

Čtsa, kc, audio, foto: www.bohemians.cz