Do Černé Hory neodcestovalo sedm hráčů reprezentace včetně Alexe Krále

Praha, 18. června 2023 – Česká fotbalová reprezentace po vítězném kvalifikačním zápase na Faerských ostrovech (3:0) odletěla v neděli po poledni do Černé Hory, kde ji v úterý čeká přípravné utkání. Při mezipřistání v Praze se od národního týmu odpojilo sedm hráčů.

Reprezentace s předstihem avizovala, že do Černé Hory nepoletí Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Jurásek, Václav Jurečka, Ladislav Krejčí a Jan Kuchta. K nim ještě po dohodě během probíhajícího srazu přibyl Alex Král, který bundesligovou sezonu dohrával s drobnějšími zdravotními problémy.

„Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava
a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak jejich klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová. Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu,“
uvedl manažer reprezentace Tomáš Pešír už na nominační tiskové konferenci.

Reprezentace tak v Černé Hoře bude mít k dispozici osmnáct hráčů. Přípravné utkání uzavře soutěžní ročník 2022/2023. Národní tým se opět sejde v září, kdy se znovu rozjede kvalifikace o postup na UEFA EURO 2024. V ní zatím svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého vedou svou skupinu.

AKTUÁLNÍ KÁDR

Brankáři: Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík

Obránci: Jakub Brabec, David Douděra, Jakub Jugas, Patrizio Stronati, Jaroslav Zelený, David Zima

Záložníci: Václav Černý, Lukáš Provod, Lukáš Sadílek, Michal Sadílek, Tomáš Souček, Jaromír Zmrhal

Útočníci: Adam Hložek, Mojmír Chytil, Jan Matoušek

Petr Šedivý 
Tiskový mluvčí české reprezentace, FAČR