Proti Faeřanům s nováčky Navrátilem a Chytilem

V kádru české fotbalové reprezentace se po deseti letech sejdou bratři. V nominaci na červnové zápasy na Faerských ostrovech (17. června) a v Černé Hoře (20. června) jsou Michal a Lukáš Sadílkovi.

Hlavní trenér Jaroslav Šilhavý zároveň povolal jednoho nováčka, útočníka Jana Matouška. V historii české reprezentace spolu bratři nastoupili naposledy v roce 2011, když se na hřišti v utkání proti Japonsku, střetli z Romanem a Michalem Hubníkovi.

„Je to splněný sen nás obou. Je známé, že bychom spolu chtěli ukončit kariéru doma na Slovácku. Ale možnost zahrát si spolu v reprezentaci je hezčí. Moc se těším, až na sebe na tréninku budeme pokřikovat a zažívat spolu,“ reagoval hráč Sparty Michal Sadílek, který má na kontě 14 mezistátních startů, jeho bratr byl na srazu reprezentace poprvé letos v březnu.

V nominaci je 25 hráčů. Po pěti letech se vrací obránce Jakub Jugas, který za národní tým odehrál utkání naposledy v červnu 2018 proti Nigérii. Poprvé se na srazu bude hlásit útočník Jan Matoušek.

„Výkony Jakuba Jugase v Polsku jsme sledovali delší dobu. Už v březnu byl mezi náhradníky a teď jsme se rozhodli dát mu šanci, kterou si zaslouží. Co se týče Jana Matouška, je to rychlostní typ hráče, který se do naší hry hodí. V sezoně stejně jako další hráči Bohemians předváděl dobré výkony,“ odpověděl na otázky trenér Jaroslav Šilhavý.

Informace o vstupenkách na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou

V nominaci je více hráčů, takže bude národní tým kompletní jen na Farských ostrovech, kde bude bojovat o body do evropské kvalifikace. Při cestě do Černé Hory se šest hráčů od národního mužstva odejde, Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Jurásek, Václav Jurečka, Ladislav Krejčí a Jan Kuchta.

„Mají za sebou velice náročnou sezonu. V Černé Hoře nás čeká příprava, chceme dát šanci dalším hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak hráčům samotným, tak klubům. Jednání se Spartou a Slavií bylo po dohodě bez problémů. Snad to pomůže, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou ligovou sezonu. Současně úspěšné v evropských pohárech a české reprezentace a celého českého fotbalu, “ dodal manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Nominace české reprezentace na zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou

Brankáři: Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík.

Obránci: Jakub Brabec, Vladimír Coufal, David Douděra, Tomáš Holeš, Jakub Jugas, David Jurásek, Ladislav Krejčí ml., Patrizio Stronati, Jaroslav Zelený, David Zima.

Záložníci: Václav Černý, Alex Král, Ondřej Lingr, Lukáš Provod, Lukáš Sadílek, Michal Sadílek, Tomáš Souček.

Útočníci: Adam Hložek, Mojmír Chytil, Václav Jurečka, Jan Kuchta, Jan Matoušek.  

Náhradníci: Ondřej Kolář, Filip Nguyen, Jindřich Staněk | Martin Frýdek, Milan Havel, Václav Jemelka, Aleš Matějů, Tomáš Wiesner | Marek Havlík, Lukáš Kalvach, Jan Kopic, Jan Navrátil, Petr Ševčík, Adam Vlkanova, Jaromír Zmrhal | Václav Drchal, Tomáš Chorý, Ondřej Mihálik, Matěj Vydra. 

Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz