Trofej pro vítěze Evropské konferenční ligy

Trofej pro vítěze Evropské konferenční ligy UEFA byla dnes dopoledne slavnostně představena na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem. Slavnostní zahájení bylo předsedou FAČR Petr Fousek a Tomáš Ujfaluši, vítěz Evropské ligy UEFA z roku 2010.

 V průběhu minulého týdne byla trofej v rámci Trophy Experience vystavěna pro šampióny,fanoušky klubů a lidí před středečním finále na letišti Václava Havla. Utkání se odehraje na stadionu pražské Slavie v Edenu. Od úterý se může veřejnost s trofejí vyfotografovat.  

Po slavnostním přivítání využili především fanoušci West Ham United a další příznivce fotbalu ze zahraniční, Itálie a Anglie, k rozhovorům s představiteli české fotbalové asociace.

„Je to slavnostní okamžik pro Prahu a český fotbal. Ve finále nebudu fandit ani jednomu z týmů, přestože máme v obou týmech české hráče. Mým největším přáním, zejména bude, aby se nám vydařila organizace zápasu a doprovodných akcí,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Tomáš Ujfaluši se na představení trofeje seznámil s několika fanoušky italské Forentiny, kde působil v letech 2004 – 2008. Současně byl nominován do české fotbalové reprezentace. Dosud má v klubu řadu přátel, dnes v hotelu navštíví reprezentační tým.

„V klubu se od té doby hodně změnilo, ale i v realizačním týmu je ještě několik představitelů v průběhu mé přítomnosti. Během finále budu fandit italskému týmu,“prohlásil, že má hezké vzpomínky na působení a zápasy v týmu.

Trofej bude od úterý a v den utkání bude možnost od 10:00 do 18:00 navštívit náměstí Jana Palacha. Informace o dalších fotbalových akcí, před finálovým zápasem Evropské konferenční ligy UEFA lze nalézt ZDE.

Předseda FAČR Petr Fousek – Tomáš Ujfaluši:

Čtsa,zdroj www.fotbal.cz audio, foto: Steinbergerová