Pohár mistrů Brno a Ostrava

V úterý se v Nizozemsku rozehraje další ročník nejprestižnějšího evropského klubového turnaje Poháru Mistrů. V něm budou letos český baseball opět reprezentovat Draci Brno a Arrows Ostrava, kteří loni dokázali pro Česko udržet dvě místenky. Se stejným přáním odjeli na turnaj oba celky i v letošním roce.

Draci Brno si postup na pohár vybojovali ziskem loňského titulu. V letošní sezoně sice v Extralize ze začátku spíše hledali formu, ale v poslední době již soutěži dominují, když z posledních 13 utkání prohráli pouze jednou.  „Nějak speciálně jsme se nepřipravovali, protože jsme měli nabitý program. My trenéři jsme si zjistili informace o soupeřích a snad to dokážeme využít,“ řekl před turnajem manažer Draků Hynek Čapka.

Z mnohem složitější pozice do Nizozemska odjeli ostravští baseballisté, kteří se letos neprobojovali do TOP 6 a nyní hrají pouze extraligovou baráž. V ní jsou ale Arrows zatím dominantní, když vyhráli prvních šest zápasů se skóre 89:7. V Nizozemsku je ale čekají soupeři z jiné kategorie a udržení místenky pro další rok bude rozhodně náročným cílem. „Je to samozřejmě trošku limitující, ale nehrajeme baseball poprvé. Máme v týmu spoustu zkušených reprezentantů a věřím, že se rychle adaptujeme a popereme se s tím jak umíme,“ říká nadhazovač Ostravy Ondřej Satoria a dodává. „Našim cílem je hrát kvalitní zápasy s každým soupeřem a uvidíme co se stane na konci. Celkový cíl je samozřejmě udržet místenku pro český baseball.“

Čeští zástupci se v základní skupině Poháru Mistrů opět nesetkají. Draci budou čelit italské Parmě, která vyhrála loňský ročník. Dále pak Amsterdamu a německému Paderbornu, jenž nahradil San Marino, které se do turnaje nepřihlásilo, ačkoliv mělo na místo nárok. Ostravu čekají zápasy s německým Bonnem, nizozemským HCAW a francouzským Rouenem. Z každé skupiny postupují první dva do bojů o zlato. Zbylé týmy budou hrát o záchranu. První zápasy se hrají již v úterý 6. června a vítěz Poháru Mistrů by měl být znám v sobotu 10. června.

Evženie Votinská, Czech Baseball Association