Liga finišuje, rozhodne se nejen o mistrovi

V souboji o titul má aktuálně nejlepší výchozí pozici Sparta, která však hned na úvod finálových bojů zajíždí na horkou půdu do Olomouce, kde z posledních šesti zápasu vydolovala jen čtyři body. Hned v dalším kole,

 13. května, pak dojde na derby, ve kterém Letenští v probíhající sezoně stále čekají na výhru.

Jméno nového šampióna zároveň určí startovní pozici českých klubů v nadcházející evropské pohárové sezoně. Pokud se mistrem stane Slavia, a zamíří tak do soubojů o Ligu mistrů, druhý tým z ligy zabojuje v předkolech o Evropskou ligu, třetí a čtvrtý o ligu Konferenční. Ovládne-li ligu jiný tým, pak do EKL půjde druhé a třetí mužstvo.

Do startu FINÁLE FORTUNA:LIGY zbývá posledních pár hodin, a tak nadešel čas představit si letošní herní model. Všechny podstatné informace o závěru ligového ročníku naleznete ve videu výše.

Při snaze odvrátit možný sestup z ligy čeká nejvíce práce na borce ze Zlína, kteří v celém ročníku nasbírali pouhých pět výher. Na druhou stranu mají Zlínští z minulosti se skupinou o záchranu již dvojnásobnou zkušenost a vždy dokázali prvoligovou příslušnost uhájit.

 Nepříjemné starosti pak mimo jiné čekají i na tradiční fotbalové bašty, ostravský Baník a brněnskou Zbrojovku. Ty naopak čeká skupina o záchranu vůbec poprvé. Oba týmy se v moravském derby potkají již v rámci prvního kola, a to v sobotu 6. května ve Vítkovicích.

FAČR, www.fortunaliga.cz