TRENÉR MICHAL BÍLEK PO SEZONĚ SKONČÍ NA LAVIČCE VIKTORIE PLZEŇ

Po konci aktuální sezony 2022/2023 skončí na lavičce Viktorie trenér Michal Bílek, jemuž vyprší stávající kontrakt a klub nebude uplatňovat opci.

Trenér Michal Bílek přišel do Viktorie Plzeň před dvěma lety, kdy převzal tým a dokázal jej v sezoně 2020/2021 dotáhnout na příčky zaručující účast v předkolech Evropské konferenční ligy. V nadcházejícím ročníku napsal neskutečný úspěch, když s Viktorií získal mistrovský titul a postoupil ze 2. předkola až do skupinové fáze Ligy mistrů, kde tým narazil na evropské giganty Bayern Mnichov, FC Barcelona a Inter Milán.

Dvouletá smlouva, kterou Michal Bílek s Viktorií podepsal, vyprší právě na konci aktuálního ročníku. Klub nebude využívat možnosti opce na její prodloužení. „V první řadě bych chtěl Michalu Bílkovi poděkovat. Přišel k nám ve chvíli, kdy se nám nedařilo a byli jsme ve velkých problémech. Dokázal celý tým zmobilizovat, zachránit sezonu a v té nadcházející nás dovedl jak k senzačnímu mistrovskému titulu, tak i účasti v prestižní Lize mistrů,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Prožili jsme s Michalem neuvěřitelně silný příběh, který se nesmazatelně zapsal do klubové kroniky a on na tom měl obrovskou zásluhu. Nyní jsme se však rozhodli, že se naše cesty rozdělí a nebudeme uplatňovat opci.  Na základě tohoto rozhodnutí se po sezoně bude řešit i budoucnost ostatních členů realizačního týmu,“ dodal Adolf Šádek.

Michal Bílek povede Viktorii z lavičky ve všech zbývajících utkáních nadstavbové části FORTUNA:LIGY. „Náš cíl je jasný, chceme sezonu dohrát co nejlépe, tedy posbírat co nejvíce bodů, zajistit si definitivně třetí příčku zaručující účast v evropských pohárech a důstojně se rozloučit jak s celým fotbalovým ročníkem, tak i s trenérem Michalem Bílkem,“ uzavřel Adolf Šádek.

Mgr. Václav Hanzlík, Ředitel komunikace, Head of communication, 

FC Viktoria Plzeňska a co je na