Sparta musí zachovat ve finále chladnou hlavu

Hlavní trenér Sparty Brian Priske v úterý odpoledne odpovídal na tiskové konferenci, před středečním finále MOL Cupu na otázky zástupců médií.

Počítali jsme s finálem?  

Termín finále je už dlouhou dobu, s tím všichni už nějaký čas počítáme, takže jsme se připravovali. V průběhu ligové sezony jsme neustále bojovali, abychom mohli hrát pohárové finále. Přesto mohlo být více času na přípravu, ale jsme připraveni. v Dánsku se na příklad finále hraje každý rok, ve stejný den. Jsme připraveni a uděláme vše proto, abychom zvítězili.

Nehraje se o lepší výchozí pozici do Evropy, jde o kvalitu v zápase?

Stále je to finále poháru, největší v České republice. Jedná se o derby, Cesta do finále nám vzala spoustu herní energie. Bojujeme o dvě trofeje, a navíc nás čeká další derby se Slavií. Snažím se, hráče připravit, aby se soustředili na fotbal a výkony. Máme velkou výhodu, podat dobrý výkon.

Máte na poslední ligové kolo psychickou výhodu?

Určitě nás výhra určitým způsobem nakopla a dodala nám novou energii, k zítřejšímu zápasu. Jsme v současné době v dobrém rozpoložení, v posledních ligových zápasech jsme několikrát v řadě, dokázali otočit nepříjemné skóre utkání. Zítra to bude určitě jiné. Takže   musíme zachovat  klid, důraz a aktivitu.

Jak jsou na tom zdravotně hráči?

Jsou na tom dobře, dnes se jich zapojilo do tréninku 24.

Nejsem si jistý. Jsme ale rádi, že hrajeme doma, známe hřiště, vlastní šatnu, to dodává komfort. Bude tu spousta fanoušků Slavie, takže  veškeré podmínky,  specifické.

Proti vám určitě změní Slavia taktiku, oproti nedávnému derby?

Naše příprava je stejná, před každým utkáním. Soustředíme se zejména na hráče,  jsou  nejdůležitější. U každých předzápasových příprav, věnujeme i prostor, jak sestavit náš tým.

Co změnit oproti poslednímu derby?

Měli jsme utkání se Slavií pod kontrolou i v prvním poločase, v defenzivě jsme ale nabídli soupeři několik chyb. Chceme mít utkání ve své režii.  Budeme držet míč na zemi, zároveň být na správném místě a mít hru pod kontrolou. Bude to fyzicky velmi náročné utkání. Víme, že pro Slavii to bude taky důležitý zápas, musíme hrát svojí aktivní hru a zejména se soustředit na sebe.

Bude případný zisk poháru velkou vzpruhou do prvoligové nadstavby?

Zasloužená výhra trofeje je silným povzbuzením do zisku mistra ligové soutěže. Pokud zítra zvednete pohár nad hlavu, je rozhodnuto. Ale zbývá odehrát ještě pět těžkých utkání.

Trenér Sparty Brian Priske, Kapitán Sparty Ladislav Krejčí.

Čtsa, kc, audio, foto: Steinbedrgerová