Bod za remízu po vyrovnávací trefě v dramatickém závěru

Po prohraném poločase gólem z penalty Boleslavští ve druhém dějství teplického protivníka dlouho přehrávali bez zdařilé koncovky. Teprve v předposlední minutě standardní hrací doby alespoň vyrovnali a jedním bodem z teplických Stínadel si pojistili účast ve střední nadstavbové skupině.

První poločas utkání, v němž na boleslavské lavičce scházel hlavní trenér Pavel Hoftych odpykávající si disciplinární trest za čtyři žluté karty, začal vlažně. Když se zdálo, že Boleslavští převezmou herní iniciativu, tak na konci úvodní čtvrthodinky inkasovali. Ve 13. minutě Gning neprostřelil bránícího Jawa, k míči se na rohu malého vápna dostal Fila, který ani dvěma pokusy neprostřelil Mikulce. Rozhodčí Starý zprvu signalizoval rohový kop pro Teplice, ale po intervenci VARu svůj verdikt změnil a nařídil dosti přísnou penaltu proti boleslavské brance.

V 16. minutě pokutový kop, při němž se brankář Mikulec vrhnul k pravé tyči, proměnil Hybš ranou do středu branky v teplické vedení – 1:0.

Rozmrzelí boleslavští fotbalisté začali chybovat a téměř fatální kiks se povedl Kubistovi, jenž ve 24. minutě od postranní lajny poslal pomalou domů, za kterou vystartoval Gning, ale naštěstí gólman Mikulec správně zareagoval a včasným vyběhnutím před šestnáctku rázným odkopem rodící se teplickou šanci zmařil. Ve 30. minutě první boleslavský roh rozehrál Matějovský, ale Jawo, Kubista ani Kafariát hradbu bránících teplických těl neprostřelili. Ve 33. minutě po Karafiátově malé domů se Mikulcovi nepovedl odkop, který zachytil Urbanec a z dvaceti metrů zbrkle vysoko přestřelil boleslavskou branku. Ve 39. minutě druhý Matějovského roh nedostatečně odboxoval Grigar a následnou Suchého hlavičku odvrátil od pravé tyče hlavou Chaloupek. Ve 41. minutě se po Kubistově centru v závaru na hranici teplického brankoviště neprosadil Jawo a po něm ani Donát. V tříminutovém nastavení prvního dějství Jawo s Kušejem si na hraně šestnáctky dávali přednost tak dlouho, až Kušej vystřelil hodně nepřesně.

Ve druhém poločase mladoboleslavští fotbalisté zatlačili teplického protivníka na jeho polovinu hřiště a nezřídka na dlouhé minuty do Grigarova pokutového území. Tepličtí občas vyráželi do jedovatých brejků, z nichž ani jeden neproměnili. Nevyužili ke skórování ani druhý Kubistův nepochopitelný kiks, když ve 48. minutě jeho nepřesnou malou domů zachytil Gning, jehož oblouček přes vyběhnuvšího Mikulce zastavil hrudí Suchý u pravé tyče. V 52. minutě Boleslavští ubránili druhý teplický roh a vyrazili do brejku, který odtáhnul Kušej, po jehož přihrávce Karafiát překonal Grigara, ale nastřelil břevno teplické branky. V 57. minutě po akci a centru z levého křídla Chaloupek nastřelil pravou tyč Mikulcovy branky. O dvě minuty později na druhé straně hřiště po třetím boleslavském rohu Suchého hlavičku z necelých deseti metrů zastavil na brankové čáře Hybš a následnou dorážku poslal Daniel Mareček nad teplickou branku. Boleslavští marně reklamovali Hybšovo hraní rukou.

V 60. minutě po Suchého malé domů Mikulcův váhavý odkop zablokoval na malém vápně Gning, míč naštěstí skončil vedle boleslavské branky. V 68. minutě Kubistovu ránu teplická obrana zblokovala a Daniel Mareček dorážkou z deseti metrů jen o centimetry minul levou tyč Grigarovy branky. V 73. minutě Ladra rozehrával v rychlém sledu po sobě jeden trestný a dva rohové kopy, všechny tyto standardky skončily bez gólového vyjádření, stejně jako následné série centrů z obou stran ze hry. V 76. minutě po Kušejově centru byl blízko úspěchu Suchomel, jeho hlavičku z levé vingle Grigar vytlačil nad břevno. V 82. minutě po Kušejově centru Ladra prohrál důrazný vzdušný souboj s brankářem Grigarem. V 84. minutě dlouhý výkop teplického gólmana propadl k Jásirovi a ten po narážečce s Filou zakončil akci nebezpečně k pravé tyči, kam se Mikulec vrhnul včas.

V 89. minutě po Tomičově centru z levé strany neúspěšné Grigarovo počínání Šimek potrestal gólovou hlavičkou – 1:1.

Frustrovaný teplický brankář následně nakopnul radujícího se Kušeje a rozhodčí Starý bez váhání ukázal Grigarovi červenou kartu. Protože Teplice již třikrát střídaly, musel do branky hráč z pole a tím byl Egypťan Jásir. Přesčasových pět minut Tepličtí dohrávali v oslabení. Boleslavští přesilovku k vítězné trefě nevyužili a získali tak pouze jeden bod za remízu.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Góly: 16. Hybš (z pokutového kopu) – 89. Šimek. Rozhodčí: Starý – Ratajová, Machač. ŽK: Urbanec – Donát, Karafiát, Suchomel, Škoda. ČK: Grigar (v 90. minutě). Diváci: 2. 800

Sestava FK Teplice: Grigar – Chaloupek, Mičevič, Hybš – Hora, Lukáš Mareček, Trubač (86. Vachoušek), Jukl, Urbanec (78. Radosta) – Fila, Gning (63. Jásir). Připraveni ještě byli hráči Sy, Žák, Hyčka, Čičovský a brankář Mucha.

Sestava FK Mladá Boleslav: Mikulec – Kubista, Karafiát, Suchý – Donát – Suchomel, Daniel Mareček (80. Šimek), Matějovský (72. Škoda), Fulnek (54. Tomič) – Jawo (46. Ladra), Kušej. Připravení ještě byli hráči Dancák, Žitný, Skalák, Mašek a brankář Šerák. 

Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR, ML. Boleslav