Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 13. 4. 2023

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání hráčům za 4xŽK:

              FORTUNA:LIGA

 • Michal Beran (Bohemians Praha 1905),
 • Jiří Texl (FC Zbrojovka Brno),
 • Carlos Eduardo Lopes Cruz (FC Baník Ostrava),
 • Jakub Klíma (FC Hradec Králové).

 

              FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • Jakub Selnar (FC Vysočina Jihlava),
 • Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava),
 • Tomáš Zlatohlávek (SK Sigma Olomouc „B“),
 • Jan Mach (FC SILON Táborsko),
 • Mamadou Kone (FC SILON Táborsko),
 • David Ludvíček (FK Varnsdorf),
 • Samuel Šigut (Slezský FC Opava),
 • Šimon Šumbera (SK Líšeň 2019),
 • Martin Samiec (FK Třinec).

2.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání hráči za 8xŽK:

              FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • David Bialek (1. SK Prostějov).

 

3.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (nezamezení vstupu neoprávněných osob do prostor vyhrazených delegovaným osobám a pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 25. kola F:L proti FC Zbrojovka Brno peněžitou pokutou ve výši 220 tisíc korun.

4.Disciplinární komise potrestala předsedu představenstva AC Sparta Praha pana Daniela Křetínského za neoprávněný vstup do prostor vymezeným delegovaným osobám (kabiny rozhodčích) v utkání 25. kola F:L proti FC Zbrojovka Brno trestem peněžité pokuty ve výši 50 tisíc korun.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Dle našeho názoru je událost z poločasové přestávky ligového utkání Sparty s Brnem velmi vážná. Z našeho pohledu znamená jakákoliv účast nepatřičných osob v kabině rozhodčích významné ohrožení integrity a reputace soutěže. Disciplinární komise obdržela písemné vyjádření předsedy představenstva Sparty pana JUDr. Křetínského, ve kterém přiznal své pochybení. Protože jednání předsedy představenstva je zcela zjevně přičitatelné pořádajícímu klubu, shledala Disciplinární komise i vážné pochybení samotného klubu. Z tohoto důvodu se Disciplinární komise rozhodla potrestat primárně Spartu jako pořadatelský klub peněžitou pokutou ve výši 220 tisíc korun, do které se částečně promítl i trest za pronesení a použití zakázané pyrotechniky. Díky novému ustanovení v Disciplinárním řádu, který byl v tomto duchu novelizován před tímto soutěžním ročníkem, jsme mohli potrestat i fyzickou osobu. Vzhledem k okolnostem případu a závažnosti situace se proto Disciplinární komise jednomyslně shodla na udělení peněžité pokuty pro pana Křetínského na horní hranici sazby ve výši 50 tisíc korun.“

5.Disciplinární komise potrestala klub Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 25. kola F:L proti 1. FC Slovácko peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

6.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání semifinále MOL Cupu proti SK Dynamo České Budějovice peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

7.Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků, výtržnosti fanoušků spočívající v opakovaném vniknutí fanoušků do prostoru hřiště, opakované vhazování předmětů na hrací plochu a pronesení a použití pyrotechniky) v utkání semifinále MOL Cupu proti Bohemians Praha 1905 peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Fanoušci Slavie opakovaně pronášejí na Tribunu Sever při domácích utkáních vysoké množství pyrotechniky. I přes pronesení a použití pyrotechniky Disciplinární komise došla k závěru, že její použití nemělo zdaleka takovou intenzitu, aby to naplnilo podmínku pro výkon dříve uloženého podmíněného trestu. Disciplinární komise se proto rozhodla o udělení peněžité pokuty ve výši 100 tisíc korun primárně za přečiny výtržností a dalšího nevhodného chování fanoušků. Zkušební doba s trestem podmíněného uzavření Tribuny sever nicméně i nadále trvá.“

8.Disciplinární komise potrestala klub Bohemians Praha 1905 za nesportovní chování fanoušků (vhazování předmětů na hrací plochu, poškození zařízení stadionu, použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a výtržnosti fanoušků) v utkání semifinále MOL Cupu proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun.

9.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Pardubice za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků, výtržnosti fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 26. kola F:L proti AC Sparta Praha.

10.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání 26. kola F:L proti FK Pardubice.

11.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Mladá Boleslav za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 26. kola F:L proti SK Slavia Praha.

12.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Sigma Olomouc za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků a výtržnosti fanoušků) v utkání 26. kola F:L proti Bohemians Praha 1905.

13.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků) v utkání 25. kola F:L proti SK Sigma Olomouc.

14.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Dukla Praha za porušení povinností pořadatele (nezamezení vstupu neoprávněným osobám na hrací plochu) v utkání 21. kola F:NL proti 1. FK Příbram.

15.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FK Příbram za nesportovní chování (vniknutí na hrací plochu) v utkání 21. kola F:NL proti FK Dukla Praha.

16.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za porušení povinností pořadatele (výtržnosti fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 21. kola F:NL proti FC Vysočina Jihlava.

17.Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 20. 4. 2023 od 14:00 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA,