Dnes začíná světový pohár na Mallorce

  1. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía začíná dnes – v pondělí 3. dubna na Mallorce. Na startu bude přes tisíc jachtařů z více než 60 zemí závodících na 800 lodích nebo prknech. Na světovém poháru olympijských tříd bude bojovat také osmnáct českých reprezentantů.

 Závod je pro ně českou kvalifikací na olympijský test event, který se jede v létě v Marseille, v místě, kde se za rok pojede olympijská regata a na kterém může startovat pouze jeden závodník z každé země v každé třídě. A také na mistrovství světa – to se pojede v srpnu v Haagu a je první olympijskou kvalifikací. I zde je počet účastníků omezený.

Hned na úvod začne závodit třída ILCA 7, v níž budeme mít dva zástupce – bratry Viktora a Ondřeje Teplé, a ILCA 6, kde se představí dvě naše závodnice Alessia Palanti a Klára Himmelová.

První den začínají závodit také windsurfaři ve třídě iQFoil, ve které nás reprezentují David Drda, Kateřina Švíková, Kateřina Altmannová, Kristýna Piňosová, Kristýna Chalupníková a Nela Sadílková. Ostatní třídy začínají zítra. Na startu budou čtyři naši kitaři – Vojtěch Koška, Jindřich Houštěk, Dominika Braunová a Monika Žižlavská, a dva skify 49eryFX – Zosia Burska se Sárou Tkadlecovou a sestry Veronika a Kateřina Živné.

Závodit se bude až do soboty 8. dubna, kdy budou rozdány všechny medaile.

Závod sledujete zde: www.trofeoprincesasofia.org

Trofeo Princesa Sofia: Instagram / Facebook / Twitter / YouTube
World Sailing: Instagram / Facebook / Twitter / YouTube

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu