Ženy Sparty zvítězili nad Slavií

Fotbalistky pražské Sparty vyhráli v poslední kole základní části 1. ligy žen nad Slavii 1:0 gólem Lauren Chang, zároveň se posunuli zpět na první místo v ligové tabulce.

Velice opatrně hráli od začátku zápasu oba týmy. Přestože si vypracovali oboustranně několik gólových šance, které převážně končili nepřesnou přihrávkou, nebo ztrátou míče ve finálním zakončení.  V 15. minutě se mohli Sparťanky dostat po rychlé kombinaci do vedení, jenže střela Chang z hranice velkého vápna proletěla těsně kolem pravé tyče. Slávistky ve 39. minutě kopali rohový kop, na který si naběhla Szewieczková, ale její gólový pokus domácí odvrátili do bezpečí.

Hned v úvodu druhého poločasu se radovali domácí hráčky, po chybě slavistické obrany, se míč dostal na pravé straně k Martínkové, která našla po centru ve vápně Chang, následné střelecké zakončení, ale brankářka Slavie Lukášová míč vyrazila, dorážku ze skrumáže úspěšně americká hráčka, útočnice úspěšně proměnila 1:0.

V následujících minutách přidali slavistky na důrazu, domácí celek dostávali pod tlak, nejprve měla snahu o vyrovnání Šlajsová, ale její střela skončila vysoko nad brankou. Největší šanci měla v 82. minutě střídající Nekesa, ale její střelu bez přípravy, tečovala do břevna. Sparťanky nakonec vítězství uhájili, důraznou defenzivou, což ocenili fanoušci bouřlivým hlasem a potleskem.