Reprezentace se na startu kvalifikace bude muset obejít bez zraněného Patrika Schicka

Praha, 16. března 2023 – Česká fotbalová reprezentace se na startu kvalifikace UEFA EURO 2024 bude muset obejít bez Patrika Schicka. Druhý nejlepší střelec posledního mistrovství Evropy má zdravotní problémy, které ho na úvodní letošní sraz národního týmu nepustí.

Česká reprezentace se v pátek 24. března utká ve Fortuna Areně v Praze s Polskem, o tři dny později nastoupí v Kišiněvě proti Moldavsku.

„Už na nominační tiskové konferenci jsme avizovali, že tato varianta může nastat. Proto jsme taky nominovali pětadvacet hráčů, což je o dva víc než obvykle. V posledních dnech jsme byli ve spojení jak s Patrikem a jeho manažerem, tak se zástupci Leverkusenu. Patrikův zdravotní stav bohužel není takový, aby byl schopný na sraz národního týmu přijet a v zápasech nastoupit,“ vysvětlil manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Schick sice začal po zranění v únoru a březnu nastupovat, ale v poslední době Leverkusenu opět chybí.

„Počítali jsme s tím, že se to může stát. V týmu máme útočníky, kteří mají formu a kterým věříme. Připravíme se, jak nejlíp umíme. Patrikovi na dálku přejeme brzké uzdravení a věříme, že v dalších zápasech kvalifikace bude k dispozici,“ uvedl trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Patrik Schick odehrál za reprezentaci 35 zápasů a vstřelil 18 gólů. Je tak už na dvanáctém místě v české a československé historické tabulce střelců.

Petr Šedivý mluvčí české fotbalové reprezentace