Max Karhan mezi světovou špičkou na WSK Franciacorta

Druhým podnikem WSK Super Master Series pokračovaly kartingové závody na italské trati Franciacorta, tedy na 1300m dlouhém okruhu. Okruh patří ke sklonově odlišným od ostatních tratí a vyznačuje se taktéž rychlými a technickými úseky.

 Po přesunu z nedalekého Lonáta, kde se odjel první závod série WSK Super Masters na Maxe čekalo čtyři dny testování a seznámení se s tratí ve Franciacorta Karting Track. Jezdilo se za různého počasí.

Protože pravidla závodů WSK nedovolují trénovat ve stejném týdnu na stejné trati, kde se jede závod, byli ve Franciacorte snad úplně všichni ze startovního pole. Pro Maxe to znamenalo velikou výhodou a mohl tak porovnávat zajeté časy. Mechanik Honza a Marek sen. a jun. při testováni odvedli výbornou práci a Max se přibližoval svým časem k nejrychlejším.

Od středy v závodním týdnu začaly oficiální tréninky, kde se doplnila konkurence ve startovním poli na 72 jezdců v kategorii OK, kterou jede Max. Mladík Max si nevedl vůbec špatně mezi touto světovou špičkou a v týmu zavládla jako vždy výborná nálada.

V pátek už začalo přituhovat a pomalu se blížil důležitý měřený trénink, podle kterého se po celý závodní víkend startuje do rozjížděk. Jelikož je měřený trénink prozatím Maxe slabá stránka, na které se intenzivně pracuje, tak se nakonec musel smířit z dvacátým druhým časem ve své skupině, se ztrátou 0,624 na nejrychlejšího. Což znamenalo startovní pozici až v sedmnácté řadě.

První eliminátor heat A+B se jel v pátek odpoledne – Maxe přiřadili do skupiny A. Tuto rozjížďku dokončil na 27 místě, kde se po startu protáhl velikou kolizí, kde zůstalo mnoho jezdců.

Sobota začala jako vždy ranním warm-upem, podle startovních čísel rozdělených na sudá a lichá. Pro Maxe to tedy znamenalo s číslem 225 start v liché skupině. Vše fungovalo na výbornou a Max měl připravenou techniku do dalšího eliminátor heatu tentokrát A+B, kde po velkém souboji nakonec skončil na dvacátém sedmém místě z 36 startujících a s pětivteřinovou penalizací pro změnu za spadlý přední nárazník, který si sundal při souboji v předu startovního pole…

Odpoledne Maxe čekala ještě jedna eliminátor rozjížďka A+C, kde byl Max po souboji venku zaklíněný v druhé motokáře, a to ve třetí zatáčce po startu. Nástup adrenalinu a v tuto chvíli velkého odhodlání. Motokáru vyprostil a roztlačil! Odměnou mu bylo to, že s ohnutou zadní osou a nabouraným pravým bočním nárazníkem udolal celkově 31 místo. Je to velká škola v tomto velkém závodním světě prohlásil Max a uznal, že potřebuje samozřejmě zajet co nejlepší čas v měřeném tréninku. Potom při troše štěstí má celý závod jednodušší a nemusí ho ladit předjížděním ze zadních pozic.

Finále tentokrát už bylo v nedohlednu, ale z důvodu zatím ještě malého počtu startujících tak mohl jet prefinálovou jízdu, ve které si krásně zazávodil a projel tentokrát cílem na krásném 24místě, když udolal 11 soupeřů během závodu.

Je to boj a hromada zkušeností shrnul Max a už se nemůže dočkat dalších testů, tentokrát na okruhu Cremona a následně na okruhu v Sarnu u Neapole, kde se pojede další závod WSK Super Master Series round 3 a 4.

Poděkování patří všem partnerům, bez kterých by nebyla účast možná a samozřejmě mechanikům a rodině Macháč Motors, protože motory zase šlapaly jako hodinky.

Další závod WSK Super Master Series round 3 na okruhu v Sarnu u Neapole

https://www.circuitointernazionalenapoli.com/

Přečíst si o mě můžete také v nové rubrice našich stránek: Napsali o mně – Max Karhan | závodník

Vláďa Rožánek, foto Arnau Vinyals WSK