Do boleslavské defenzívy přišel Michal Tomič

Mladoboleslavský prvoligový kádr posílil obránce Michal Tomič, jenž přišel na hostování z SK Slavia Praha bezprostředně po předchozím přestupu z 1. FC Slovácko do pražského klubu.

„Děkuji pražské Slavii za vstřícné jednání a hráči za projevený zájem o působení v našem klubu,“ komentoval výsledek čerstvého transferu generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda.

Slovenský obránce Michal Tomič je rodákem ze Skalice a na začátku letošního března oslaví čtyřiadvacáté narozeniny. Fotbalově vyrostl v žácích Spartaku Myjava, odkud přešel do FK Senica a z té v dorosteneckém věku odešel do italské Sampdorie Janov (2016-18). Když se po dvou letech vrátil na Slovensko, kopal za MŠK Žilina (2018-20). Když žilinský klub zbankrotoval, upsal se jako volný hráč 1. FC Slovácko na tři roky do konce června 2023. Za Slovácko při čtyřiapadesáti prvoligových startech jednou skóroval. Po jednom gólu dal ve slováckém dresu také v české pohárové soutěži MOL Cup i v evropské Konferenční lize. Slovensko reprezentoval devětkrát v mládežnických kategoriích (šestkrát U17 a třikrát U19) a osmkrát v juniorských týmech (třikrát U20 a pětkrát U21).

V závěru loňského roku se Michal Tomič s vedením Slovácka nedohodl na prodloužení dosavadního kontraktu, načež byl zkraje letošního roku přeřazený do třetiligového béčka. Přestoupil však do SK Slavia Praha, odkud v aktuálním zimním termínu vyhrazeném pro přestupy zamířil do FK Mladá Boleslav na půlroční hostování. 

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, Ředitel komunikace a PR