Pět gólů a výhra modrého týmu

Na závěr portugalského přípravného soustředění na nejvyšší fotbalovou Fortuna ligu odehráli slávisté souboj mezi sebou. V nedělním utkání hraném na dvakrát čtyřicet pět minut byl úspěšnější modrý tým, který zvítězil 3:2.

Skóre zápasu otevřeli červenobílí, Peter Olayinka se po přihrávce Václava Jurečky prosadil krásnou umístněnou střelou do vzdálenější šibenice branky gólmana Aleše Mandouse. Do poločasu modří srovnali zásluhou proměněné penalty Stanislava Tecla, pokutový kop nařídili portugalští sudí za nebezpečný faul.

Hned po přestávce otočil modrý tým skóre na svou stranu dvěma rychlými trefami. Micka van Burena přihrávkou, skóroval Stanislav Tecl, který po devíti podzimních brankách, svým druhým gólem, zvýšil na 3:1. Následné tečování míče po centru přes gólmana Ondřeje Koláře si asistenci připsal díky, po dlouhém pasu Ondřej Kričfaluši.

Na rozdíl jedné branky, po chybě červenobílého Ibrahima Traorého, snížení skóre po střele zařídil Václav Jurečka, který mohl v závěru zápasu z pokutového kopu vyrovnat. Jenže jeho střela trefila tyč, modří nakonec vyhráli 3:2.

MODRÝ TÝM – ČERVENOBÍLÝ TÝM 3:2 (1:1)

Branky: 2x Tecl, Van Buren – Olayinka, Jurečka

V pondělí se slávisté letecky přesunou zpět do Prahy a v neděli v prvním jarním duelu 17. kola Fortuna Liga přivítají v pražském Edenu Jablonec. Výkop zápasu je 15:00 hod.

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz