LIBOR HOLÍK SE STAL HRÁČEM VIKTORIE, PODEPSAL TŘÍLETOU SMLOUVU

Obránce Libor Holík se definitivně stává hráčem Viktorie Plzeň. Klub využil opci a jeho hostování z Jablonce se změnilo v trvalý přestup. Čtyřiadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na tři roky.

Obránce Libor Holík přišel do Viktorie před rokem na hostování z Jablonce. S Viktorií získal mistrovský titul a zahrál si Ligu mistrů. Nyní se jeho angažmá v Doosan Areně změnilo v trvalý přestup. „Libor se ihned po svém příchodu k nám stal důležitou součástí týmu. Skvěle zapadl do kabiny a ukázal, že je velmi platným hráčem. Velký zájem na jeho setrvání v týmu měl i trenérský štáb, takže jsem rád, že je jeho budoucnost na nadcházející tři roky spojena s naším klubem,“ okomentoval přestup Daniel Kolář, sportovní ředitel klubu.

 

ROZHOVOR S LIBOREM HOLÍKEM

Libore, tvé hostování se změnilo v přestup a jsi definitivně viktoriánem. Jaké to pro tebe je?

Věřil jsem, že se to povede a teď je to oficiální, takže jsem určitě rád. Jsem tady maximálně spokojený.

Do Viktorie jsi přišel před rokem, jak toto uplynulé období hodnotíš?

Získali jsme mistrovský titul, podařilo se nám postoupit do Ligy mistrů. Všechny tyto velké zápasy jsou pro mě nezapomenutelné. Musím se přiznat, že jsem si při příchodu ani neuměl představit, co všechno v tak krátkém čase zažiju. A doufám, že to bude pokračovat, motivaci mám obrovskou a celý tým taky.

Jak jsi se v Plzni zabydlel?

Na hřišti i mimo fotbal je všechno super. Bydlím ve Zruči, tedy kousek od Plzně, líbí se nám tady. A i v kabině máme skvělou partu, nemám si rozhodně na co stěžovat. Můžu se plně soustředit na fotbal, což je pro hráče vždycky důležité.

Jak se cítíš nyní během přípravy?

Cítím se unaveně, to je v téhle fázi jasné (směje se). Ale máme ve Španělsku fantastické podmínky, příprava je i teď náročná, ale to je vždy ku prospěchu a na jaře nám to pomůže. Skvěle připravené hřiště máme ale i doma, takže si jako hráč vůbec nemám na co stěžovat, na druhou stranu je vždycky dobré na chvíli vypadnout a zahraniční soustředění je zpestření pro nás všechny.

V Doosan Areně chodí na zápasy velký počet příznivců, jak si to užíváš?

Na Jablonec nemůžu říct jediné špatné slovo, ale je pravda, že úplně tolik lidí na zápasy nechodilo, ani když jsme hráli třeba Konferenční ligu. Takže v Plzni si tohle strašně užívám, ta atmosféra při zápasech je úplně jiná, máme tady skvělé fanoušky. A na nás je, abychom jim to vraceli výkony na hřišti.

Ligový start se blíží…

Už se na to těšíme. Věřím, že u toho budou s námi hned od začátku a přijdou ve velkém počtu hned na první zápas s Hradcem. Já můžu slíbit, že uděláme na hřišti maximum.


Už máte speciální balíček 2+1 vstupenka zdarma? Pokud ne, pořídíte jej ZDEZAHŘEJEM SE NA VIKTORCE!

Mgr. Václav Hanzlík, Ředitel komunikace Head of communication