A tým trénuje v Marbelle

Jak už jste možná viděli na našich sociálních sítích, Sparta má za sebou přesun na soustředění ve Španělsku. V článku se dozvíte, jak dlouho trvala cesta i jak vypadaly úvodní tréninky soustředění. Na cestovní den se také můžete podívat v novém díle našeho pořadu Buď v týmu .

V neděli dopoledne byl na Strahově na pořadu poslední trénink úvodního týdnu nového roku. Po něm následoval obed a v 15:00 nabral tím směr Letiště Václava Havla. O dvě a půl hodiny později se letadlo s hráči a členy realizačního týmu svedlo ze země a zamířilo do Španělska.

Let trval přibližně tři a půl hodiny. Krátce před 21. hodinou letadlo přistálo v Málaze. Odtud se hráči klubovým autobusem přesunuli do Marbelly. Do přímořského města áčko přijelo ve 22:10. Následovala večeře, po které se hráči odebrali ke spánku.

V pondělí po osmé hodině ranní se fotbalisté začali sjíždět na raňajkách. O dvě hodiny později už je čekal přesun na první trénink španělského soustředění. Po úvodní rozcvičce v posilovně si na hřišti vzal slovo trenér Brian Priske a hráčům sdělil, jak budou vypadat následující dny nebo základní pravidla.

Trénink trval hodinu a půl. Trénovala se střelba, taktika nebo zkrácená hra na dvě brány. Nechyběla tvrdá dřina, ale ani dobrá nálada v příjemném slunečném počasí kolem 20 stupňů. Krátce před 13. hodinou se tím přesunul zpět do hotelu na obed. Po něm měli hráči přibližně dvě hodiny na regeneraci.

V 16:10 pak následoval přesun zpět do tréninkového centra, kde hráče čekala náročná dřina v posilovně i překážkový běh. Po hodinové tréningové jednotce došlo k nohejbalovému souboji mezi dvojicí Tomáš Sivok – Jan Kuchta a David Pavelka – Filip Panák. Jak dopadl, se dozvíte na našem instagramovém profilu. Po tréningu následoval přesun na hotel. V ní si dali hráči od 19:00 večeři. Následoval týmový meeting a po něm už se sparťané odebrali na klid vstříc novému dni.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz