Spartu posílí Awer Mabil

Čtvrtou zimní posilou Sparty je australský reprezentant Awer Mabil. Sedmadvacetiletý záložník přichází na Letnou na hostování s opcí ze španělské LaLigy, kde oblékal dres Cádizu.

„Awer je ofenzivní křídlo, pracovitý hráč, který umí přejít přes protihráče v souboji jeden na jednoho. Má zkušenosti z mezinárodních zápasů, které odehrál jak v dresu národního týmu Austrálie, tak v UEFA soutěžích. Je to týmový hráč s vítěznou mentalitou. Výhodou je, že ho trenér dobře zná ze společného působení v Midtjyllandu,“ říká o nové posile sportovní ředitel ACS Tomáš Rosický.

Awer Mabil se narodil v Keni, na mezinárodní úrovni ale reprezentuje Austrálii, kde se se svou rodinou usadil, když mu bylo deset let. S australskou reprezentací se představil také na uplynulém světovém šampionátu v Kataru, kde zasáhl do dvou zápasů. V dresu národního týmu dosud odehrál 31 zápasů a vstřelil osm gólů.

První zkušenosti se seniorským fotbalem sbíral v zemi v Oceánii v týmu Campbelltown City. Svými výkony si brzy řekl o přestup do slavnějšího Adelaide United, kde strávil tři sezony.

Ve svých dvaceti letech přestoupil do Midtjyllandu. Zpočátku ale nedostával příliš prostoru, a tak zamířil na hostování do dánského Esbjergu, později pak do portugalského celku Pacos de Ferreira. 

Do Midtjyllandu se vrátil v roce 2018. A první dvě sezony v klubu mu vyšly skvěle. V 64 zápasech vstřelil 14 gólů a přidal 16 asistencí. V první sezoně pomohl vybojovat triumf v dánském poháru, o rok později pak slavil zisk mistrovského titulu. 

V dresu Midtjyllandu naskočil také do 15 zápasů v Lize mistrů, ve kterých vstřelil tři góly a zapsal jednu asistenci. Ta byla mimochodem v kvalifikačním utkání proti Slavii, které Midtjylland vyhrál 4:1. Dalších 10 startů pak zapsal v Evropské lize.

V dánském klubu se potkal také s aktuálním realizačním týmem Sparty, se kterým teď naváže na úspěšnou spolupráci z předchozích let.

V únoru loňského roku zamířil na hostování do Kasımpasy. Po konci tureckého angažmá přestoupil do Cádizu, kde ale příliš šancí nedostával, a tak se rozhodl změnit působiště.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz