Květoslav Mašita získá cenu Emila Zátopka

Legendárné motocyklový závodník  Květoslav Mašita,  jediný Čech uvedený do Síně slávy Mezinárodní motocyklové federace FIM, se dočká ve středu další významné pocty.  Na předávání cen pro nejlepší české sportovce roku 2022, které tradičně organizuje Klub sportovních novinářů, získá ve středu večer další významné ocenění, bude uveden do Síně slávy českého sportu a získá cenu Emila Zátopka.

Přiřadí se tak ke slavným celebritám, jakými byli manželé Zátopkovi, Masopust, Hlinka, Raška, Navrátilová, Kratochvílová, bratři Holíkové, Panenka, Kodeš, Hudec a ještě řada dalších. Poctu si Mašita zaslouží za  vynikající výkony v letech 1968 až 1977, kdy se stal desetinásobným mistrem Evropy, zvítězil ve 33 individuelnich evropských soutěžích, šestkrát byl členem vítězného Trophy týmu v Šestidenní motocyklové soutěži. Od roku 1892 vedl motoristicky oddíl Dukly Praha. 

Rád vzpomíná, že v éře prezidenta  Havla ho v motocyklovém týmu  společně s hradními řidiči, doprovázeli na několika státních návštěvách. 

V současné době žije 75letý Mašita  s manželkou ve Všenorech a je velice spokojený, když může usednout za volant svého automobilu. Hluk motoru je pro něho neodolatelný.

Čtsa, ph., kc., foto. Audio. Informace na www.ksn.cz