Vítězství Sparty nad Žilinou

Fotbalisté Sparty porazili v přípravném zápase před druhým kolem Fortuna ligy slovenský tým MŠK Žilina 3:1. O zasloužené výhře rozhodli už v první poločase, kdy se ujali vedení hned v úvodu zápasu, střelecky se prosadil Lukáš Haraslín, po osmi minutách přidal, druhý gól, následně navýšil vedení po perfektní kombinaci s Tomášem Wiesnerem, Jakub Jankto.

První zápas zimní přípravy se odehrál na umělém trávníku na Strahově. Za velice nepříznivého sněhového počasí, zejména pro příznivce Letenského týmu, Naopak hráči Sparty odehráli zápas, velice aktivně.

Hned v první minutě zápasu udělali hosté hrubou chybu při rozehrávce, míč zachytil  Lukáš Haraslín, který nezaváhal, umístněnou střelou se dostali sparťané do vedení 1:0. Následně po několika minutách z rohového kopu si na míč naběhl ve vápně Martin Suchomel, jenže jeho střela skončila vysoko nad břevnem. Vzápětí se dostal po pravé straně do úniku Jankto, jeho snaha skórovat skončila na pravé straně boční sítě.

V deváté minutě jsme se sparťané radovali podruhé, kdy Wiesner našel centrem, ve vápně volného Haraslína, který nedal hostujícímu gólmanu, žádnou šanci 2:0. Slovenský hráč byl velice aktivní, ve 26. minutě poslal do další šance Juliše, jenže jeho střelu žilinský brankář vychytal. V závěru prvního poločasu, Wiesner přihrál míč nabíhajícímu Janktovi, ten skóroval podél hostujícího brankáře Belka do sítě 3:0.

Do druhého poločasu došlo v týmu sparťanů ke střídání, Kapitánskou pásku navlékl stoper Kukučka. Sparta z herní aktivity neslevila, přesto v 54. minutě poprvé zahrozili žilinští, kdy centrovaný míč do vápna si zpracoval Kopásek, který nedal domácímu gólmanu Vorlovi šanci 3:1.

V následujících minutách se oba týmy snažili, hosté o zkorigování nepříznivého skóre, jenže jejich snaha skončila ztrátou míče a nepřesnou přihrávkou. Sparta o navýšení gólů, ale defenziva Žiliny, jakýkoliv pokus s přehledem odvracela.

V 70. minutě se bulharský Martin Minčev uvolnil po levé straně do úniku, našel do velkého vápna nabíhajícího Daňka, ten v rozhodujícím okamžiku na zmrzlém trávníku podklouznul. V závěrečných minutách zápasu, husté sněžení, obraz hry se podstatně změnil, přesto si sparťané výborným výkonem připsali zasloužené vítězství.

AC Sparta Praha – MŠK Žilina 3:1 (3:0)

Branky: 1. Haraslín, 9. Haraslín (Wiesner), 44. Jankto (Wiesner) – 54. Kopásek.

Sparta 1. poločas: Kovář – Wiesner, Vitík, Panák, Vydra, Suchomel – Jankto, Sadílek, Kaštánek, Haraslín – Juliš. Trenér: Brian Priske.

Sparta 2. poločas: Vorel – Kukučka, Sørensen, Zelený – Wiesner, Pavelka, Daněk, Suchomel – Goljan, Juliš, Minčev.

Žilina: Belko – Leitner, Stojchevski, Nemčík – Kopásek, Myslovič, Gidi, Bari – Kaprálik, Krstić, Iľko.