Někteří hráči na sebe výrazně upozornili, těší po kempu českého trenéra Bejdu

Český Dub – Jasnou dominancí dvou českých výběrů skončil International Cup v Podještědském sportovním areálu Český Dub. Mezinárodní turnaj malého fotbalu ovládl první tým České republiky, který ve finále zdolal druhý reprezentační soubor 5:3.

Dvoudenní klání tvořilo hlavní, ne však jedinou náplň kempu národního týmu. „Splnil naše očekávání. Zahráli jsme si těžké zápasy jak se soupeři ze zahraničí, tak mezi sebou. Utkání mezi našimi výběry měla asi největší úroveň. Viděl jsem pozitivní i negativní věci, na které je potřeba se zaměřit. Vše si zpětně vyhodnotíme směrem k dalším výběrům, aby všechno běželo ve správném duchu. Kemp nám taky ukázal nové zajímavé hráče, z toho pohledu ho hodnotím jako úspěšný,“ řekl český trenér Stanislav Bejda. 

České týmy se popasovaly s výběry Anglie a Ukrajiny, které je prověřily odlišnými styly. „Byla to dobrá konfrontace, jen bychom potřebovali, aby Angličané přijeli ve větším počtu, aby to bylo ještě lepší, ale okusili jsme jejich urputný a důrazný styl. Některé zákroky však byly na červenou, vyplynuly z frustrace, jak je naši rozebírali. To na takový turnaj vůbec nepatří, na evropském nebo světovém šampionátu by si to nedovolili. S Ukrajinou jsme si zase vyzkoušeli hrát do zavřené obrany,“ podotkl Bejda.

Vedle osvědčených jmen se velmi dobře předvedli především fotbalisté vítězného prvního týmu, který tvořili nováčci ze superligových celků Olomouc Mighty Ducks, SC Koráb Praha a Partyzan Příbram. „Hodně kluků má zajímavý potenciál, což potvrdili. To dokázali i dobrou defenzivou a brejkovým fotbalem ve finále proti druhému českému výběru. Určitě jsme viděli zajímavé typy, které si v obou výběrech řekly o nominace na další akce. Nechci být konkrétní, ovšem někteří na sebe výrazně upozornili. Viděli jsme větší počet hráčů z víc výběrů a máme porovnání, jak na tom kdo je i mezi sebou,“ uvedl český trenér.

V příštím roce čekají českou reprezentaci další srazy a především mistrovství světa, které od 26. října do 4. listopadu hostí Spojené arabské emiráty. „V dalších akcích už vyzkoušíme různé varianty, komu to s kým víc vyhovuje, musíme ladit detaily. V březnu máme naplánovaný přátelák, pak pojedeme patrně do Anglie,“ přiblížil Bejda. 

Fotogalerii z turnaje International Cup:
https://www.dropbox.com/sh/1htj4zx8f2c9okl/AACnTV2kA3loJ7FCq9dMm46Wa?dl=0&fbclid=IwAR0yqsw2O-jxYG8Vc7p7pXLO_AuBgyPgdxCJgUY_Wr3M_sdm-Dw9T4LBXbY.

Čtsa, Jaroslav Kára,