Remízová loučení Slovácka i Slavie

V posledních čtvrtečních kolech ve skupinách  Evropské Konferenční ligy z našich dvou zástupců měla šanci na postup do jarních vylučovacích kol Slavie. V zápase s tureckým Sivaspoorem však nedokázala zvítězit, pouze remizovala 1:1 a  stejným výsledkem se s evropskou soutěží loučilo Slovácko v Bělehradě proti Partizanu.

Oba naše týmy shodou okolností inkasovaly góly v prvním poločase a z pokutových kopů, z nichž  byl diskutabilní v pražském Edenu, nařízeném po nastřelené ruce Davida Juráska v  klubku hráčů po rohovém kopu.

Převážně na jednu branku

Co bylo slávistům platné, že většinu zápasu se hrálo na polovině tureckého týmu a desítky útočných akcí  když nebyli schopni překonat brankáře Vurala. A musel přijít až  vlastní gól. Po dobře rozehraném rohovém kopu následoval  smolný zásah Goutase, od jehož kolena se  odrazil míč do sítě. To bylo v 65. minutě, kdy zbývalo domácím dost času, aby rozhodli zápas ve svůj prospěch. Šance  na góly byly, zejména je měl  Lingr a především Tecl, který ze dvou metrů  netrefil branku! 

Tečka za Konferenční ligou byla pro Slavii, v roce 130. výročí založení klubu, trpká, v zápasech se Sivaspoorem a Kluží ji provázala střelecká impotence. A soupeřům stačilo opravdu málo, aby z mála šancí vytěžili maximum.  Klasický případ jsme viděli i ve čtvrtek večer v Edenu, kdy hosté z první akce před  Kolářovou branku vytěžili ve 27. minutě gól po nařízené penaltě  a pak ohrozili  branku domácích až  v 70. minutě, kdy proniknuvší Yesilyurt ve vyložené šanci  ztroskotal na padajícím Kolářovi.  V ostatní hrací době se Sivaspoor  soustředil na obranu a to mu stačilo, aby uhrál  nerozhodný a  s 11 body  se stal vítězem skupiny G. Slavia s 8 body skončila na nepostupovém třetím místě.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský – Trenér Sivasspor Riza Calimbay po utkání:

Venku hráli líp než doma

Slovácko v Uherském Hradišti získalo ze tří domácích zápasů skupiny D  pouze jeden bod, zato ze soupeřových hřišť si odvezlo body čtyři. Ten poslední z Bělehradu, kde dokázalo s favorizovaným Partizanem sehrát vyrovnanou partii. Zaslouženě si vybojovalo remízu po vtipné akci Tomiče, čtvrt hodiny před koncem utkání. V závěru se marně  snažili  Srbové vstřelit vítězný gól.  Výtečně  však hostům  hrála obrana, co prošlo zachránil  brankář Nguyen, který od hrubé chyby v zápase s Nice v dalších třech utkáních byl velkou oporou.

Partizanu plichta stačila k celkovému zisku  devíti bodů a postupu do vylučovacích bojů. Slovácko s pěti body skončilo  na čtvrtém místě.

 

Čtsa, ph.,kc, audio, foto: Steinbergerová.