Slavie ještě ve hře, Slovácko skončilo

Po čtvrtečním, v případě Slovácka v pátečním zápase Evropské Konferenční ligy je jasné, že pouze Slavie  může ještě usilovat o postup ze skupiny G do play off. Ovšem za předpokladu, že ve čtvrtek 4. listopadu v Edenu porazí Sivasspor a Kluž bude jen remizovat s Ballkani nebo prohraje.

Zato Slovácka se s Konferenční lize rozloučilo. Ve čtvrtek se pro mlhu odehrálo v Uherském Hradišti jen sedm minut a pak se po dohodě dohrávalo v pátek po poledni  Prohra 0:1 s Kolínem nad Rýnem byla víc než smolná. Jediný gól padl z pokutového kopu, který po kontakt Kohúta s Tiggesem proměnil v 82.minutě slovenský záložník Duda, který střídal osm minut předtím. Před půl hodinou hosté kopali první penaltu, kterou však brankář Nguyen kolínskému kapitánu Kainzovi vyrazil. Tato penalta byla víc než problematická a poněvadž nebyl k dispozici VAR, nemohl se souboj s Adamjanem prověřit. Nedivíme se rozčarování hráčů Slovácka a trenéra Svědíka nad rozhodováním Gruzínce Kruashviliho.

Na závěrečný zápas skupiny pojede Slovácko do Bělehradu, kde nastoupí proti Partizanu, s nímž v prvním zápase remizovalo 3:3 Partizan skupinu D vede s 8 body, Slovácko je se 4 body poslední.

Slavie na horké půdě v kosovské Prištině jen s minimem změn z vítězného zápasu se Spartou si zaslouženě vybojovala nejtěsnější vítězství po Lingrově pohotové rybičce, kterou zastavila až síť. Domácí spoléhali jen na protiútoky ve chvílích, kdy obrana Pražanů byla vysunuta. A nejvíc zahrozili v závěru ve snaze vyrovnat, ale v tom jim zabránil dvěma skvělými zákroky  brankář Kolář.

Dozvuky utkání byly především mimo hřiště, jednalo se o napadení fanoušků hostí a dvě rozbitá skla autobusu, v němž odjížděli od stadionu.

K poslednímu zápasu skupiny nastoupí Slavii doma proti Sivassporu, který vede s 10 body, zatímco Slavia Kluž mají po 7 bodech. Může se stát, že po čtvrtku budou mít Sivasspor, Slavia a Kluž po 10 bodech. O postupu dvou rozhodnou vzájemné zápasy, případně celkové skóre.

Čtsa, ph., kc., zdroj foto: www.slavia.cz