Slavie bere jen výhru s Boleslaví

Po nevydařeném utkání v Kluži vyhlíží slávisté další domácí duel. V neděli vyzvou ve Fortuna Areně od 19:00 Mladou Boleslav. Sešívaní věří, že přeruší sérii tří soutěžních porážek v řade.

„Do nedělního zápasu musíme zmobilizovat všechny síly. Po špatné sérii, kterou máme teď za sebou, nás nečeká nic jednoduchého. Musíme si správně nastavit hlavu a tým na utkání co nejlépe připravit. V domácím prostředí jsme silní, věřím, že to bude pokračovat i v neděli. Sestava se bude odvíjet od aktuálního zdravotního stavu. Někteří kluci, kteří zůstali v Praze, by teoreticky mohli být k dispozici,“ říká před nedělním duelem asistent trenéra Jaroslav Köstl.

„Teď je potřeba hlavně rychle zregenerovat, v Kluži to pro nás bylo náročné utkání. Musíme makat a pokračovat dál v tvrdé práci,“ dodává záložník sešívaných Lukáš Masopust.

Slávisté si v uplynulých utkáních vytvořili řadu příležitostí, trápí je ale koncovka. Série bez vstřelené branky trvá už 331 minut.

„Důležitý je klid v zakončení, který nám i přes řadu šancí v posledních zápasech chybí. Těžko říct, jestli je to otázka psychiky nebo technických nedostatků. Musíme to probourat, tvrdě pracovat a správně navnímat prostory hřiště. Stěžejní pro nás bude správná orientace v časoprostorovém tlaku. Když to zvládneme a vstřelíme první branku, budeme úspěšní,“ věří Jaroslav Köstl.

„Bylo by fajn, kdyby nám tam spadl nějaký šťastný gól. Tím bychom tu smůlu prolomili. V úvodu sezony jsme byli hodně produktivní, tak doufám, že jsme si to všechno nevystříleli,“ komentuje otázku produktivity Lukáš Masopust.

Mladá Boleslav z uplynulých jedenácti kol vytěžila 13 bodů. Se skóre 15:15 jí naleží desátá příčka v tabulce.

„Boleslav teď odehrála skvělý zápas v Plzni, kde se trenéři dobře trefili do sestavy. Nebýt zranění Ekpaie, mohli být ještě nebezpečnější. Je pravda, že mají trochu nevyrovnanou výkonnost, zároveň se ale můžou opřít o spoustu zkušených hráčů s výborným trenérem. Určitě půjdou nahoru, ale doufám, že až po našem vzájemném zápase,“ hodnotí kvality soupeře Jaroslav Köstl.

„Čekal jsem, že budou předvádět lepší výkony, ale v posledních zápasech se do toho celkem dostávají. Určitě to nebude nic jednoduchého,“ vyhlíží nedělní duel opora sešívaných.

Kromě Václava Jurečky, který nefiguruje na soupisce pro Evropskou konferenční ligu, trenérský tým nebude moci v neděli využít žádného dalšího hráče. Zdravotní stav marodů se nelepší.

„Určitě by měl být k dispozici minimálně Václav Jurečka, který trénoval v Praze. U ostatních zraněných hráčů je velmi nízká pravděpodobnost, že by se některý z nich připojil,“ shrnul aktuální zdravotní stav kádru Jaroslav Köstl.

Zápas proti Mladé Boleslavi začíná v neděli v 19:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen o koupi vstupenek naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, přijďte nás podpořit.

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz