Reprezentace se sešla v Praze, trenéři povolali ještě Krále, Tecla a Vlkanovu

Praha, 19. září 2022 – Česká fotbalová reprezentace zahájila přípravu na zápasy Ligy národů UEFA proti Portugalsku (24. září, Praha) a Švýcarsku (27. září, St. Gallen). Na srazu v hotelu NH Collection Prague už se hlásili i tři hráči, kteří doplnili původní nominaci: Alex Král, Stanislav Tecl a Adam Vlkanova.

Z nominace, kterou trenér Jaroslav Šilhavý oznámil v úterý, nikdo nevypadl. Kádr tak nyní má třiadvacet jmen a je kompletní.

„Už minulý týden jsme avizovali, že počkáme především na to, jak se vyvinou zranění Michala Sadílka a Tomáše Holeše. Nakonec bohužel nemůžeme počítat ani s jedním z nich. Volná místa na soupisce jsme doplnili hráči, které dobře známe, a víme, co od nich můžeme čekat,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

Střední záložník Alex Král v létě odešel na hostování do bundesligového Schalke, za které v úvodu sezony odehrál šest soutěžních zápasů.

Útočník Stanislav Tecl je aktuálně nejlepším střelcem FORTUNA:LIGY. V osmi zápasech Slavie dal stejný počet gólů.

Ofenzivní záložník Adam Vlkanova, který si reprezentační debut odbyl letos v červnu, patří k nejvýraznějším tvářím Plzně, která vede ligu a navíc hraje Ligu mistrů.

Reprezentace v blížících se zápasech uzavře své premiérové vystoupení v elitní skupině Ligy národů UEFA. Aktuálně je v tabulce třetí – bod před Švýcarskem. Mezi nejlepšími týmy Evropy se udrží první tři týmy v každé skupině.

Domácí zápas proti Portugalsku, který se bude hrát ve Fortuna Areně (domácí stadion SK Slavia Praha), je dlouho dopředu vyprodaný.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české reprezentace

Fotbalová asociace České republiky