FIA ETRC Most 2022: Napínavá sobota pro Kisse a Andersona

Zatím co v první jízdě nenechal nikoho na pochybách Maďar Norbi Kiss, že letos FIA ETRC kraluje, ve druhé jízdě překvapivě obsadili stupně vítězů také Andersona Lucasem Hahnem, ale Adam Lacko bral před domácím publikem stříbro.

V první ostré závodní jízdě víkendu Goodyear FIA ETRC v Mostě kraloval Norbert Kiss z Maďarska a bylo mu právem souzeno první místo na stupních vítězů. V první chvíli s ním o čelo bojovali také Jochen Hahn se Saschou Lenzem, ale závod musel být kvůli kolizi Steffi Halm s vyskočivším Faasem zastaven. Kursim neměl v Mostě svůj den a skončil 12. a podobně dopadl i Albacete, který na sobotu v Mostě nebude vzpomínat v dobrém.

Druhý závod šel z čela Rodriguez a Lucas Hahn, ale Portugalec se v první zatáčce roztočil a bylo po vedení. Lacko se dostal na třetí místo a mladý Calvet s druhou Buggyrou držel za sebou napřed Kisse, pak i Lenze a Jochena Hanhna, ovšem tvrdé souboje ho s orvaným autem vyhnali na další místa a dorazil ho souboj s Breretonem. V posledních metrech závodu využil Adam Lacko pořekadla, že dva se perou a třetí se směje. Souboj Lucase Hahna a po vítězství hladovějícího Brita Andersona vyústila v souboj a kontakt v poslední zatáčce, kde nejen přišel o vedení Lucas Hahn a vítězství nakonec urval v posledních metrech Brit, ale Adam Lacko s Buggyrou se dokázal kolem Hahna protáhnout kupředu a před domácím publikem bral stříbrný věnec.

Nová Paka RCP Tamponen @ FB Okruhy a jiné závody: https://www.facebook.com/groups/Circuitsracing

Vláďa Rožánek, Goodyear FIA ETRC Most