Inter nezářil, ale na Plzeň to stačilo

 Diváci ve vyprodaném stadiónu  se  nedočkali  v úterním utkání skupiny C Ligy mistrů  mimořádného výkonu Viktorie. Milánský Inter plzeňští fotbalisté vůbec nepotrápili a nebýt několika vynikajících zákroků brankáře Staňka mohli prohrát mnohem vyšším rozdílem než 0:2.

 Je sice pravda že skupina C je jednou z nejtěžších a Barcelona, Inter Milána Bayern Mnichov by naháněly obavy  mnoha lepším týmům než  celku kterým disponuje český mistr.  Sebevědomí a bojovnost do poslední minuty, kterou má Plzeň  ve Fortuně lize, se v nejvýznamnější evropské soutěži  vytrácí. V prvním poločase po matné hře, zvláště v přechodu do útočných akcí, neohrozila soupeřovu branku. Interu, který postrádal Lukaku, svou největší hvězdu, si snadno po 20 minutách poradil  s plzeňskou obranou a Džeko, dobře známý i z působení v naší nejvyšší soutěži, přesnou střelu k tyči vstřelil první gól. Byly pak dlouhé úseky, kdy hosté měli míc na svých kopačkách a pokud přesně stříleli dvakrát zasáhl Staněk, nejlepší hráč Viktorie.

 Paradoxem je, že Viktorie, hrající od 61.minuty bez vyloučeného Buchy, v deseti sehrála nesrovnatelně lepší partii než  v prvním poločase.  Plzeň se častěji dostávala před Onanovu branku,  chyběla přesná muška, zejména Vlkanovove slibné pozice přestřelil. V klidu hodně kombinující Inter zásluhou Džeka pečetili vítězství. Dvacet  minut před koncem rodák z  Bosny a Hercegoviny ideálně nahrál Dumfriesovi. Byla t o ukázka jak se zakončují útočné akce.

Poprvé proti kosovskému týmu

Slavii čeká první domácí střetnutí v rámci základní skupiny Konferenční ligy. Do Fortuna Areny přijíždí FC Ballkani, úřadující kosovský mistr. „Je to zajímavý tým. Viděli jsme tři jeho zápasy, jsou hodně kombinačně zdatní, byli jsme úrovní mužstva překvapeni. Není náhodou, že postoupili přes kvalifikaci. Tým je složený z technických hráčů, vzadu jsou zkušenější, do ofenzivy naopak pouští mládí. Snaží se hrát kombinačně,“ popisuje našeho soupeře trenér Jindřich Trpišovský.

SK Slavia Praha: VÍCE o článku»

Volný prodej lístků na Kluž od 23. 9.

Pokud nemáte balíček lístků na druhé domácí utkání základní skupiny Konferenční ligy, tak volný prodej vstupenek na duel s CFR 1907 Kluž začíná 23. září ve 14 hodin. Aktuálně mají možnost koupit si lístek permanentkáři na místo své permanentky, předprodej pro členy Odboru přátel, Fanklubu a všechny permanentkáře začíná 20. září. 

slavia-banner

Zápasová kolekce ve fanshopu.

Čtsa, ph, kc, audio, Foto: