Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 1. 9. 2022

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

              FORTUNA:LIGA

 • Vlastimil Daníček (1. FC Slovácko) – ČK
 • Aiham Hanz Ousou (SK Slavia Praha) – ČK.

               FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • Josef Koželuh (MFK Chrudim) – ČK.

Pozn.: Hráči Josef Koželuh, Vlastimil Daníček a Aiham Hanz Ousou si svůj trest odpykali v utkání 6.kola F:NL resp. 6. kola F:L.

 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 3 soutěžní utkání hráči:

              FORTUNA:LIGA

 • Lukáš Vraštil (SK Sigma Olomouc) – ČK.

Pozn.: Hráč Lukáš Vraštil si jedno utkání ze svého trestu odpykal v utkání 6. kola F:L.

 1. Disciplinární komise potrestala klub Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 4. kola F:L proti FC Hradec Králové peněžitou pokutou ve výši 35 tisíc korun.
 2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s hlavním trenérem FC Baník Ostrava panem Pavlem Vrbou za nesportovní chování v utkání 5. kola F:L proti FK Jablonec.
 3. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FC Slovácko za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků, rasistické projevy fanoušků na adresu hráče hostů a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 5. kola F:L proti FC Slovan Liberec.
 4. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Zbrojovka Brno za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků, vhazování předmětů na hrací plochu a výtržnosti fanoušků) v utkání 5. kola F:L proti SK Slavia Praha.
 5. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků, vhazování předmětů na hrací plochu a poškození zařízení stadionu) v utkání 5. kola F:L proti FC Zbrojovka Brno.
 6. Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 8. 9. 2022 od 14:00 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA,