Historie i budoucnost. Reprezentace představila nové dresy

Praha, 1. září 2022 – Česká fotbalová reprezentace představila novou kolekci dresů od globální sportovní společnosti PUMA. Domácí červená sada odkazuje na úspěšnou minulost, venkovní bílá varianta naopak hledí do budoucnosti.

Národní tým nastoupí v nových dresech už v září, kdy proti Portugalsku a ve Švýcarsku zakončí své premiérové vystoupení v elitní skupině Ligy národů. A reprezentace do 21 let v nich odehraje baráž o postup na mistrovství Evropy proti Islandu.

„Červená varianta dresu je klasika, která k české reprezentaci neodmyslitelně patří. Velký lev na hrudi mi připomněl dobu, kdy v národním týmu válel třeba Antonín Panenka. Moc mě těší, že na naši historii nezapomínáme. Na druhou stranu chceme hledět i do budoucnosti, což zase symbolizuje bílý dres určený pro venkovní zápasy,“ poznamenal trenér Jaroslav Šilhavý. 

Česká reprezentace bude v následujících dvou letech nastupovat v domácích zápasech s výrazně větším znakem lva na prsou, než tomu bylo v minulých letech. Designéři značky PUMA zvolili tento prvek i samotnou barevnou podobu jako odkaz na dresy z let 1934, 1976 a 1996, tedy roky velkých úspěchů. 

Venkovní varianta dresů zůstává v tradiční bílé barvě, ale nabízí také odvážnější designové prvky. Těmi nejvýraznějšími jsou velký obrys znaku reprezentace na hrudi, který rámuje číslo, a modré trenýrky. 

„Obě sady dresů nepřinášejí jen nový design, ale využívají i nejmodernější materiály a technologie značky PUMA. Díky nim jsou nejen lehčí, ale hráčům poskytují i větší komfort. Za zmínku určitě stojí i skutečnost, že nové dresy jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů, což je příspěvek značky PUMA k lepší budoucnosti,“ řekl Miloslav Ptáček, Teamsport manažer značky PUMA pro Českou republiku a Slovensko. 

Dresy jsou unikátní svým technologickým provedením. Využívají totiž nejnovější materiál PUMA ULTRAWEAVE, díky kterému jsou o 44 % lehčí než dosavadní dresy. Váží pouhých 72 gramů. Tohoto extrémního snížení hmotnosti bylo dosaženo pečlivě vybranou lehce tkanou látkou, speciálním vzorem s minimem švů a odlehčeným límečkem a zakončením rukávů. Nižší hmotnost dresů PUMA ULTRAWEAVE v kombinaci s technologií dryCELL odvádějící pot umožňuje hráčům šetřit energii při maximálním komfortu a prodyšnosti.  

Nové dresy bude možné zakoupit v prodejnách Sportisimo, na puma.com nebo v novém internetovém fanshopu českého fotbalu www.sportisimo.cz/ceskyfotbal.

Tisková konference:

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý, Matěj Vydra, 

Foto:zdroje „Puma / česká fotbalová reprezentace“.

Fotografie, které najdete na tomto odkazu: https://wetransfer.com/downloads/e32e8ad44a58c8a17c852b87b8a3a46c20220831211159/1e48aa0d4b90c9a058203c307913415d20220831211225/577ee7

Petr Šedivý, Česká fotbalová reprezentace

Lucie Hložánková, PUMA Czech Republic, s. r. o.

Čtsa, audio